Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Expozici na letošním benátském bienále vytvoří zerozero

Dňa 17. marca 2008 česko-slovenská porota vedená riaditeľom Moravskej galérie v Brne Markom Pokorným a zložená zo zástupcov Spolku architektov Slovenska, Ústavu architektúry a urbanizmu SAV, Slovenskej národnej galérie a Národnej galérie v Prahe vybrala víťazný projekt expozície do výstavného pavilónu Českej a Slovenskej republiky na 11. bienále architektúry v Benátkach 2008.

V konkurencii 19 autorov a 22 projektov vyhral prešovský ateliér zerozero s témou Varenie a architektúra: varenie architektúry a architektúra varenia. Autori projektu sú architekti Irakli Eristavi a Martin Jančok.

Medzi finalistov porota zaradila aj projekt Vtáčia búdka architektov Stana Bachledu, Jána Ťupeka, Kataríny Novomestskej a ateliéru Maat arch, spolu s projektom architektov Jána Perneckého, Ivana Príkopského a Tomáša Szokeho nazvaný podľa témy tohtoročného bienále Out There: Architecture Beyond Building / Tam vonku. Architektúra mimo stavanie/budovu. Autorom témy a zároveň kurátorom medzinárodnej expozície je americký historik a kritik architektúry Aaron Betsky, od roku 2006 riaditeľ Múzea umenia v Cincinnaty, USA.
 
Pre médiá sa bienále otvorí 11., 12. a 13. septembra, pre verejnosť budú výstavy prístupné od 14. septembra do 23. novembra 2008.
Zdroj: Slovenská národná galéria
Vložil: Tisková zpráva, 25.03.08 00:05
Návštěvnost: 4542 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.