Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Znojmo: Plán stavby domova důchodců žije

Znojmo - Znojemští se nevzdávají naděje, že domov pro seniory, který už letos měli začínat stavět a na který je zatím vydáno jen územní rozhodnutí, přece jen vznikne. Na budování objektu za 150 milionů korun chtějí získat evropské dotace. Žádost podají do konce března. Když peníze přijdou, mělo by se začít stavět příští rok a domov byl dokončen do poloviny roku 2011, řekl ČTK místostarosta města Pavel Balík.
    Domov je podle něj ve městě potřeba. Z 35.000 obyvatel je 6000 lidí v důchodovém věku. Znojmo má navíc smlouvu s Jihomoravským krajem, že by nové zařízení využívali také lidé z okolí.
    Na Znojemsku je několik domovů pro seniory, řada z nich je však nevyhovujících. Sídlí ve starých zámeckých nebo církevních budovách, které se špatně vytápějí a mají nevyhovující dispozici. Například v Jevišovicích a Božicích na Znojemsku jsou dnes důchodci ubytováni po osmi i více osobách na pokoji. Právě ze zastaralých domovů by se do nového zařízení část lidí přesunula. Obyvatelé starších domovů by pak také měli více místa.
    "Nový domov důchodců by měl navazovat na stávající objekt domova s pečovatelskou službou a domova pro seniory u městského lesíka," řekl Balík. Nynější zařízení má kapacitu asi 85 míst, to však nestačí. V novém domově by mělo být postaráno o daších 90 lidí.
    V Jihomoravském kraji funguje 34 domovů důchodců, zřizovatelem 16 z nich je kraj, v ostatních případech jsou to města, neziskové organizace a ministerstvo práce a sociálních věcí. V domovech důchodců je v kraji téměř 4000 lůžek, pro pokrytí potřeb jich však nejméně jednou tolik chybí.
Autor: ČTK, 13.03.08 11:55
Návštěvnost: 3924 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.