Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Primátor poslal na Brno-střed kvůli domu Wilson kontrolu

Brno - Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) poslal kvůli kontroverznímu domu Wilson, který se má stavět v brněnské Masarykově čtvrti, na radnici Brno-střed kontrolu. Má zjistit, jestli při uzavírání smluv se soukromou firmou nepochybili na úřadu konkrétní lidé. Primátor to dnes řekl ČTK. Stavbu domu s asi 80 byty a obchody ve vilové čtvrti už dříve kritizovala opozice i obyvatelé čtvrti. Podle nich jsou smlouvy, jak je radnice Brno-střed s firmou uzavřela, pro město nevýhodné.
    Kontrola magistrátu má nyní ukázat, zda lze z údajně nevýhodně uzavřených dohod podezřívat konkrétní úředníky. Pokud by kontrola odhalila podezření na trestný čin, budou materiály předány polici, řekl Onderka. Výsledky kontroly ani její možný dopad na budoucnost projektu nechtěl předjímat.
    Podle zastupitele Brna-střed Svatopluka Bartíka (SZ) prošetřuje věc na základě podání opozice a několika lidí protikorupční policie. Na politikův podnět se jí zabývá také Úřad na ochranu hospodářské soutěže.
    Komplex Wilson chce na bývalých armádních pozemcích postavit firma Wilson Properity. Parcely jí pronajala v minulém volebním období městská část Brno-střed. Projekt však později začala kritizovat opozice a obyvatelé čtvrti. Bojí se toho, že stavba jim v bydlišti výrazně zvýší hluk a prach z dopravy a zničí panorama náměstí Míru, kterému dnes vévodí kostel. Projekt prý také není v souladu se smlouvami Brna a armády, která při bezúplatném převodu požadovala nekomerční využití pozemků.
    Na kritiku reagovala rada městské části tak, že loni v listopadu vzala jedno ze svých dřívějších rozhodnutí zpět. Radní zrušili usnesení, že se pozemek v Lerchově ulici pronajímá na 15 let společnosti Wilson Properity. Tehdejší starosta Michal Bortel (ČSSD) to vysvětlil tím, že městská část chce vyjít vstříc Brnu, které pozemky vlastní, a uvolnit mu ruce k jednání.
    Jednání o budoucnosti projektu však dosud neskončila. Bude se v nich hrát i o pokuty, které městu hrozí. Sankci až sto milionů korun může uplatnit investor v případě zpoždění stavby. Další asi desetimilionovou pokutu zvažuje ministerstvo obrany kvůli podmínce, že pozemek má být využit nekomerčně. "Pokud se Brno zavázalo k převzetí těchto podmínek, mělo by je splnit," řekl dnes ke smlouvě s armádou Onderka. Zda to znamená, že dům se v navržené podobě nepostaví, Onderka neřekl.
Zdroj: Lucie Kučerová
Vložil: ČTK, 06.03.08 16:20
Návštěvnost: 4415 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.