Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dražba pro Dům umění v Brně vynesla více než 900 tisíc

Brno - Dům umění města Brna dnes v benefiční aukci děl spřátelených umělců získal více než 900.000 korun. Peníze použije na vybudování kavárny v sídle galerie na Malinovského náměstí. Sídlo se nyní rekonstruuje. Město na opravy, které skončí za rok, uvolnilo 45 milionů korun. Na kavárnu, kterou pokládají brněnští galeristé za důležitou součást výstavních prostor, však peníze nezbyly. Proto Dům umění uspořádal aukci.
    V dražbě mohli lidé vybírat ze 145 děl od 105 umělců všech generací z České republiky, Slovenska a Rakouska. Nejvíce peněz vynesla skleněná plastika Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, která se prodala za 345.000 korun. Pastel Adrieny Šimotové se prodal za 79.000 korun, olej na plátně Miroslava Štolfy za 70.000 korun.
    V aukčním katalogu byly také práce Josefa Bolfa, Jiřího Davida, Kurta Gebauera, Viktora Pivovarova nebo Václava Stratila. Díla, která dnes nenašla kupce, nabídne Dům umění v internetové dražbě. Licitování na internetu potrvá do 30. listopadu.
    Kavárna má vzniknout v místech, kde kdysi sídlila restaurace. Prostory se ale podstatně změní. Místnosti jsou v  suterénu. Zeminu kolem této části objektu chtějí galeristé odkopat tak, aby mohla mít kavárna velká okna a především pohodlnou venkovní zahrádku.
    Hlavní budovu Domu umění na Malinovského náměstí postavili v roce 1910 ve stylu vídeňské secese podle návrhu Heinricha Rieda a původně nesla jméno císaře Františka Josefa. Brněnské německy mluvící menšině sloužila jako výstavní síň. Po druhé světové válce převzalo dům město a architekt Bohuslav Fuchs jej přestavěl v duchu takzvaného brněnského funkcionalismu. Řadu let v budově hrávalo Divadlo Na provázku, nynější Husa na provázku.
Autor: ČTK, 03.03.08 23:10
Návštěvnost: 3782 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.