Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autodesk ohlásil ve 4. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 599 milionů dolarů
Autodesk ohlásil ve 4. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 599 milionů dolarů

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila rekordní tržby ve výši 599 milionů dolarů, kterých dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008, což představuje nárůst o 20 % oproti témuž období roku předchozího. Čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí činil 96 milionů dolarů (na základě GAAP standardu) a 124 milionů dolarů (na základě non-GAAP standardu).

„Autodesk má za sebou další čtvrtletí velmi dobrých hospodářských výsledků, kterým završuje svůj další rekordní rok,“ uvádí Carl Bass, prezident a CEO společnosti Autodesk. „Výsledky demonstrují sílu a stabilitu našeho obchodního modelu. Zůstáváme optimističtí i pro následující rok, hlavně díky naší geografické, zákaznické i průmyslové diverzifikaci, která pomáhá chránit Autodesk před změnami na kterémkoliv specifickém trhu, “ dodává C. Bass.

Výkon Autodesku byl ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008 ovlivněn silným nárůstem tržeb na mezinárodních trzích a tržeb z nových licencí, stejně tak jako pokračujícím přechodem zákazníků z 2D na 3D návrhová řešení. Vyrovnal se tím růst tržeb na amerických trzích, který byl pomalejší, než se očekávalo.
„Meziroční nárůst příjmů Autodesku v České republice a na Slovensku dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí úctyhodné hodnoty 43 %“, říká David Palas, ředitel pražského zastoupení Autodesku. „Důvodem tohoto růstu byly skvělé výsledky v prodeji oborových řešení. Pomáhá nám samozřejmě příznivý vývoj hospodářství a průmyslové výroby v obou zemích a to jak v oblasti stavebnictví, tak tradičně v silné strojírenské výrobě. Například strojírenský 3D nástroj Autodesk Inventor zaznamenal v tržbách ve čtvrtém čtvrtletí téměř 80% meziroční nárůst. Za celý uplynulý fiskální rok jsme u strojírenských řešení v obou zemích docílili více než 50% nárůstu příjmů v porovnání s rokem předchozím. Obdobně výborné výsledky jsme zaznamenali také v prodeji řešení pro oblast architektury a infrastruktury, a to prakticky u všech klíčových 3D produktů, tj. AutoCAD Architecture, Revit a Civil 3D. Pozitivním faktem je pro nás také to, že drtivá většina uživatelů nakupovala licence našich produktů spolu s abonentní smlouvou tzv. Subscription, což jim přináší řadu přínosů.“
Tržby v regionu EMEA vzrostly o 38 % na 262 milionů dolarů v porovnání se čtvrtým čtvrtletím fiskálního roku 2007. Tržby v Asii a Pacifiku se meziročně zvýšily o 24 % na 131 milionů dolarů. Silný růst na těchto mezinárodních trzích byl kompenzován 2% meziročním růstem na americkém kontinentu.
Kombinované tržby ze segmentu modelovacích 3D vertikálních návrhových nástrojů jako jsou Inventor, Revit, Civil 3D a software NavisWorks vzrostly oproti loňskému čtvrtletí o 21 % na 146 milionů dolarů. Autodesk prodal přibližně 21 000 komerčních licencí produktů Revit a NavisWorks, přes 17 000 komerčních licencí produktu Inventor a přes 7 500 komerčních licencí produktu Civil 3D. Tržby z nových licencí se v porovnání s loňským čtvrtletím zvýšily o 30 %.
Tržby ve fiskálním roce 2008 činily 2,172 miliardy dolarů, což představuje 18% nárůst v porovnání s fiskálním rokem 2007. Čistý zisk ve fiskálním roce 2008 činil 356 milionů dolarů (na základě GAAP) a 456 milionů dolarů (na základě non-GAAP). Čistý zisk ve fiskálním roce 2007 činil 290 milionů dolarů (na základě GAAP) a 375 milionů dolarů (na základě non-GAAP). Podrobnější informace o finančních výsledcích a budoucím vývoji naleznete zde>.


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.


Autor: Tisková zpráva, 28.02.08 17:40
Návštěvnost: 4736 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.