Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Moravskotřebovsku vyroste nová rozhledna

Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou
Moravská Třebová (Svitavsko) - Po sto letech se nejspíš na místo bývalé rozhledny Na Pastvisku nad Moravskou Třebovou vrátí další výšková stavba. Radnice doufá, že nově postavená rozhledna lokalitu turisticky oživí. ČTK to dnes řekl starosta Josef Ošťádal.
    "Opravdu se můžeme pyšnit pěknou krajinou. Za pěkného počasí mohou turisté z vyhlídky pozorovat Jeseníky, Orlické hory i Hřebečský masiv," řekl starosta.
    Než začne samotná stavba rozhledny, město vyřizuje potřebná povolení a hodlá získat grant od Pardubického kraje. Stavba by měla stát přes 2,6 milionu korun. Otevírat by se mohla příští sezonu, řekl Karel Musil z odboru investičního a regionální rozvoje.
    "Předpokládáme, že rozhlednu otevřeme od jara do podzimu. Rozhledna bude měřit 27 metrů a její hlavní nosné prvky budou dřevěné. Schodiště projektant navrhl ocelové a točité," řekl Musil. Architektonicky je rozhledna vyřešena tak, aby měla co nejmenší nároky na údržbu.
    Rozhledy jsou v Pardubickém kraji relativně levným prostředkem, jak nabídnout turistům další výletní místo. Na Prosečsku dokonce stojí tři - Toulovcova rozhledna, Terezka a Borůvka. V  posledních letech vyrostlo v kraji zhruba deset rozhleden, například Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana v Březové na Svitavsku nebo rozhledna na Křížové hoře v Červené vodě na Orlickoústecku.
Autor: ČTK, 26.02.08 10:05
Návštěvnost: 3809 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.