Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kulturní centrum v Hong Kongu od H&deM

Hongkong je džunglí plnou mrakodrapů, a je tak překvapivé, že se proti nové věži od Herzoga s de Meuronem vzedmula mezi místními architekty a památkáři silná vlna protestů. Dvojice Švýcarů byla oslovena neziskovou organizací, aby přetvořili starou centrální policejní stanici na umělecký a kulturní komplex. Po vyvolaném odporu teď budou muset být předloženy další schůdnější návrhy. H&deM představili soubor několika odhalených věží vysokých od 130 do 160 metrů. Památkáři by si však představovali stavbu silněji spjatou s historií. Bývalý policejní areál o ploše 3,6 akru leží ve finančním centru města. Tvoří jej směsice soudní budovy, kasáren a vězeňských cel. Charitativní nadace Hong Kong Jockey Club oslovila H&deM, aby co nejvíce zachovali stávající strukturu a propojili s novou funkcí i okolím. Architekti přišli se zašpičatělou věž, do jejíž spletité konstrukce vložili objemy nového programu (auditorium, přednáškový sál, dvě divadla a vyhlídkovou plošinu). Kvůli výhodnějšímu umístění se věž zdvihá nad okolní 38. patrové kancelářské budovy. Vysoká mřížová konstrukce zůstala z velké části prázdná. Jacques Herzog během říjnové tiskové konference vysvětlil, že chtěli zachovat transparentnost, udělat tato kulturní místa viditelná z venku, aby všichni věděli, že tohle je místo, kam musí zajít. Zároveň dodal, že průhledná výšková stavba bude vytvářet dynamický kontrast v kontextu dřívějších ostnatých drátů a kamenných zdí, které byly částečně zakomponovány do návrhu parteru. Předtím než padne konečné rozhodnutí, musí Jockey Club do začátku dubna nashromáždit dostatek veřejných názorů a předložit je vládě. Organizace je připravena utratit 230 milionů dolarů. Zároveň je však v případě negativních ohlasů připravena od projektu odstoupit. Místní architekti a ochránci památek usilují o to, aby revitalizace vyžadovala jen minimální zásahy. Historie soudního dvoru a policejní budovy sahá až do 60. let 19. století.
Zdroj: The Architectural Record
Vložil: Petr Šmídek, 22.02.08 00:05
Návštěvnost: 4021 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.