Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnský Dům umění má nové logo, které se stále proměňuje

Brno - Dům umění města Brna má nové logo. Symbolizuje, že se tato instituce věnuje právě modernímu umění. Logo vytváří počítač a stále se mění. Má tvar kruhu, který je neustále narušován časem. Navíc stále mění barvy. Počítačová aplikace je schopna vytvořit až 2,5 milionu nejrůznějších verzí loga. Grafičtí designéři uznávají, že záměr je odvážný, nicméně má i své nevýhody.
    "Logo neodpovídá klasickým představám jako neměnné značce. Je zajímavé tím, že vystihuje zaměření Domu umění jako instituce zaměřené na současné a moderní umění," řekla ČTK pracovnice instituce Barbora Antonová. Připustila, že logo je odvážné a bortí všeobecně užívané pravidlo, že by nemělo být proměnlivé.
    Logo Domu umění se proměňuje nepřetržitě. Kruh narušují pomyslné hodinové ručičky uvnitř objektu. Spolu s proměnou tvaru se mění i barva loga. Proměna symbolizuje postavení Domu umění, řekl ČTK designér Petr Babák, jehož žáci Petr Bosák a Robert Jansa nové logo pro brněnskou kulturní instituci vytvořili.
    "Je to výstřelek, který může Domu umění také uškodit," varuje designérka Markéta Hudečková. Trvá na tom, že logo by mělo být neměnné, aby bylo lehce rozpoznatelné a dobře zapamatovatelné. Konzument může být podle ní ze současného loga zmatený.
    Antonová je ale s dílem Boráka a Jansy zcela spokojena. Je to nezaměnitelná, moderní a nadčasová značka, uvedla. Své logo představí jeho tvůrci na workshopu, který se již ve čtvrtek uskuteční v  prostorách Domu umění v Dominikánské ulici.

Bruce Mau: NAi 100 logos, 1993 (Netherlands Architecture Institute, Rotterdam)
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 20.02.08 14:25
Návštěvnost: 6450 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
janzabransky.cz 08.02.09 08:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.