Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architekt Kaplický bude poradcem Brna pro architekturu

Primátor Roman Onderka (ČSSD)
Brno - Architekt Jan Kaplický bude možná Brnu jako externista radit ve věcech architektury. Dnes se na tom předběžně dohodl s primátorem Romanem Onderkou. Kaplický, který je v ČR známý svým návrhem Národní knihovny pro Prahu, prý také pro Brno navrhne nějakou stavbu. V úvahu připadá Janáčkovo kulturní centrum, tedy nová koncertní síň, nebo některá ze staveb v jižním centru, řekl dnes novinářům Onderka.
    Koncertní sál i stavby v jižním centru hodlá město budovat spolu se soukromými investory. Primátor připustil, že investoři mohou preferovat spolupráci s vlastním architektem. "Ale pokud město má představu, může ji poskytnout soukromému subjektu a ten se s ní možná ztotožní. Ta představa, to může být právě představa pana architekta," řekl Onderka o Kaplickém.
    Kaplický dnes v rozhovoru s novináři srovnával Brno s Prahou. V Praze se prý při obhajování návrhu Národní knihovny stává politikem. "Tady jsem si poprvé připadal jako architekt," řekl. Zmínil také, že v Brně vznikly architektonické skvosty, jako je vila Tugendhat nebo pavilony A a Z na brněnském výstavišti, na které by rád navázal. "A potom taky, aby možná jedna osoba nebo dvě v Praze se zastyděly, to by také myslím bylo důležité," řekl o  své návštěvě v Brně.
    Ačkoli objekt, který by Kaplický v Brně mohl postavit, není znám, o jeho charakteru má architekt svou představu. Chtěl by prý v Brně postavit "něco zeleného" ve smyslu energetického fungování budovy. Daleko to prý z Londýna, kde žije a pracuje, do Brna nemá. Obě města spojuje pravidelná letecká linka. "Dvě hodiny letu, to je dost blízko v Evropě," řekl architekt.
Autor: ČTK, 18.02.08 13:50
Návštěvnost: 9426 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ROFL pipe 18.02.08 16:17
He he 19.02.08 14:56
že by Satr 19.02.08 16:15
Onderka vs. Bém Sofie 19.02.08 16:52
výstižné! Hagia 20.02.08 00:53
chechty checht koukal 26.02.08 05:10
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.