Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pianovo Vulcano Buono

Největší multifunkční a nákupní centrum v Itálli bylo otevřeno před loňskými Vánoci. Za návrhem pozoruhodné stavby stojí slavný architekt Renzo Piano. Vulcano Buono, jak je stavba pojmenována, je unikátní stavba, která zcela novým způsobem pracuje s krajinou a utilitární nákupní a zábavní funkce de facto schovává do umělé terénní vlny. Odkazuje tak na nedalekou sopku Vesuv.
Renzo Piano pro tento obrovský projekt zvolil koncept "vulkánu" jen mírně vystupujícího z okolní krajiny. Celkem je zde 147 000 čtverečních metrů krytých obchodních ploch obtáčejících se kolem centrální piazzy. Ústřední je obrovský hypermarket, který doplňuje shopping se 180 obchody, devítisálové multikino a hotel Holiday Inn se 150 pokoji.
Celý komplex obsluhuje řadu tepelných čerpadel, která inženýři z Pianova týmu zvolili nejen pro jejich energetickou efektivitu, a le i jednoduchost instalace.
Celá stavba stála 210 miliónů eur a pracuje zde 1 700 lidí. Obchodní centrum má výšku 40 metrů a průměr vnitřního atria 170 metrů. Umělý kopec uprostřed krajiny vnáší do obyvkle nudné architektury shopping mallů nové impulsy, je do jisté míry ekologickým příspěvkem k současnému stavění. Renzo Piano komentuje svůj koncept: "Tento projekt je novou, moderní interpretací tématu shopping mallu. Nejde o smutnou krabici někde v krajině u silnice, ale vytváří novou krajinu. Chtěli jsme zároveň zdůraznit ekologické aspekty." I proto bylo v areálu vysázeno 2 000 stromů.


článek převzat z portálu www.mycode.cz
Autor: portál mycode.cz, 15.02.08 00:20
Návštěvnost: 5647 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ZAPRODANOST PENĚZŮM de ardoise 18.02.08 13:32
vize robert 18.02.08 14:34
Foster je lepší Vích 18.02.08 20:49
...Foster chitektar 18.02.08 22:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.