Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soutěž na interiéry Bílého domu

Co je vlastně Bílý dům dnes? Architektonický symbol nejsilnější země planety. Výraz síly. Sídlo nového prezidenta, kterého USA právě volí. Dům pro nejsilnějšího muže planety a politickou autoritu. Ale i jedna z největších turistických atrakcí.
Když to shrneme ve stručnosti a číslech, pak je Bílý dům šestipodlažní nepříliš velká budova o 5100 m² podlahové plochy. Prohlídka pokračuje: 132 místností, 35 koupelen, 412 dveří, 147 oken, 28 požárních úseků, 8 schodišť, 3 výtahy, 5 správců pracujících na plný úvazek, tenisový kurt, bowlingová dráha, alej, malé kino, běžecká dráha, bazén a putting green na golf. Denně tady projde 5 000 návštěvníků.
Původní architektonický návrh Bílého domu je od Jamese Hobana a vznikl na základě soutěže v roce 1792. Jak šla století, měnili se zde prezidenti, jejich týmy a další tisíce lidí, měnil se i Bílý dům a jeho architektura a interiéry. Každý se svým způsobem na interiérch podepsal, přistavovalo se, předělávalo a z Bílého domu se stal autonomní komplex, doslova labyrint.
Jak by měla vypadat eklektická stavba, původně z roku 1792 dnes? Jaký by měl být Bílý dům dnes, v roce 2008, kdy se volí v pořadí již 44. americký prezident Spojených států?
Při této příležitosti vyhlásilo americké centrum Storefront for Art and Architecture ve spolupráci s Control Group soutěž na návrh nových interiérů Bílého domu. Nejlepší návrhy, které budou vybírat světoví designéři a kritikové, budou měsíc vystaveny na výstavě ve Storefront for Art and Architecture (v červenci 2008) a poté budou publikovány v časopisu Surface.


O soutěži

Porota: Stefano Boeri (šéfredaktor časopisu Abitare, Milán); Beatriz Colomina (ředitel programu Media and Modernity, Princeton University); Liz Diller (Diller Scofidio + Renfro, New York); John Maeda (President Elect, Rhode Island School of Design RISD); Geoff Manaugh (BLDGblog a Dwell magazine, San Francisco); Mark Wigley (děkan Graduate School of Architecture, Columbia University); Laetitia Wolff (výkonný ředitel, časopis Surface, New York)

Ceny: nejlepší návrh bude vystaven v červenci 2008 ve Storefront Gallery v New Yorku a publikován v časopisu Surface. Autoři tří nejúspěšnějších návrhů budou pozváni do New Yorku k třídennímu pobytu v Bílem domě.
První cena: 5 000 USD; druhá cena: 3 000 USD; třetí cena: 1 500 USD

Termíny soutěže:
15. ledna 2008: zahájení soutěže
20. dubna 2008: deadline
Květen 2008: vyhlášení vítězů
Červenec 2008: výstava ve Storefront for Art and Architecture, NYC

Storefront for Art and Architecture; 97 Kenmare Street; 10012 New York, NY; Tel. 212.431.5795; Fax 212.431.5755
Více informací o soutěži najdete na www.whitehouseredux.org


článek převzat z portálu www.mycode.cz
Autor: portál mycode.cz, 07.02.08 21:00
Návštěvnost: 8381 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.