Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na výstavišti v Brně příští rok vyroste nový pavilon


Brno - Na brněnském výstavišti se začne v polovině roku stavět nový pavilon P za 800 milionů korun. Hala větší než dvě fotbalová hřiště přidá k  současné výstavní ploše přes 10.000 metrů čtverečních a za 12 let přinese obrat přes 1,5 miliardy korun. Veletrhy Brno chtějí moderní výstavní plochou především přilákat další vystavovatele a udržet současné, jejichž podmínky některé prostory nesplňují, řekl dnes novinářům generální ředitel firmy Jiří Škrla.
    Podle Škrly má výstaviště už nyní dostatek plochy, ne všechna je ale v  potřebné kvalitě. Pavilon P, který má být hotov v polovině roku 2009, pomůže hlavně velkým akcím jako Mezinárodní strojírenský veletrh, stavební veletrhy a Autosalon a Autotec. "Tam jsme přicházeli o miliony korun, naše kapacita nedostačovala poptávce," popsal ředitel. Veletrhy plánují, že díky nové hale změní od roku 2010 výstavní kalendář. Některé akce čeká rozvoj, jiné chce firma lépe kombinovat, aby nabídka lépe vyhovovala návštěvníkům i vystavovatelům.
    Dosud to nešlo, některé haly už požadavkům firem nevyhovují. Jsou vystavěny do několika pater, vystavovatelé přitom dnes projevují zájem hlavně o  plochy v přízemí, na ochozy chce jen málokdo, vysvětlil Škrla.
    Hala převážně z oceli a skla obložená plechem bude stát vedle kulatého pavilonu Z  místo tří zastaralých menších pavilonů. Bude větší a dražší než sousední nejnovější pavilony F a V. Ty přišly dohromady asi na 740 milionů korun. K  novějším v areálu patří ještě G1 a G2 za 400 milionů.
    Pavilon P přijde na 600 milionů, dalších 200 milionů korun Veletrhy vyčlenily na přípravné práce a další úpravy. Necelou čtvrtinu, 175 milionů, zaplatí velcí akcionáři Messe Düsseldorf a město Brno, na zbytek si firma vezme úvěr. Návratnost investice odhaduje na několik let. "Kdyby nový pavilon nebyl, přišli bychom od roku 2009 do roku 2020 o obrat asi 1,56 miliardy," poznamenal Škrla.
Autor: ČTK, 30.01.08 20:10
Návštěvnost: 8132 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
3 otázky (nejen) pro brněnské radní Kaker 01.02.08 08:40
.... ju_rik 01.02.08 14:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.