Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dělníci začali odstraňovat stánky před Hlavním nádražím

Praha - Před vchodem do budovy Hlavního nádraží dnes dělníci odstraňovali stánky s občerstvením. Stánky mizí kvůli plánované opravě pláště budovy, která začne na jaře, sdělila dnes ČTK Markéta Krausová z tiskového oddělení Českých drah. O jejich navrácení dráhy neuvažují. Postupně budou z  nádraží odvezeny všechny kiosky s občerstvením a nahradí je nové obchody, kavárny a restaurace.
    V rámci rekonstrukce zmizí z hlavního nádraží i  stánky uvnitř haly. Dráhy postupně vypovídají smlouvy současným nájemcům, někteří z nádraží odešli už na konci loňského roku.
    "Stánky se k nové podobě nádraží nehodí. Navíc byly místem, kde se scházeli bezdomovci," řekl ČTK Martin Hamšík, mluvčí společnosti Grandi Stazioni, která budovu rekonstruuje. Podle Hamšíka vzniknou po rekonstrukci nové plochy pro občerstvení, restaurace a kavárny uvnitř budovy.
    Rekonstrukce budovy Hlavního nádraží začala v  minulém roce, trvat by měla pět let. Grandi Stazioni hodlá do oprav investovat 850 milionů korun, v současné době se zaměřila na severní část odbavovací haly.
    Kromě budovy jsou postupně rekonstruovány nástupiště a kolejiště. Investorem je státní organizace Správa železniční dopravní cesty, stavbu zajišťuje konsorcium firem Metrostav, Skanska a Stavby silnic a železnic. Opravy budou stát 1,6 miliardy korun a skončí letos v prosinci.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 28.01.08 16:40
Návštěvnost: 4125 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.