Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cheb začne zpracovávat nový územní plán města a okolí

Cheb - Chebská radnice začne zpracovávat nový územní plán. Základní dokument pro rozvoj města by měl zahrnout všech 14 katastrálních obvodů, které pod Cheb spadají, řekl dnes novinářům místostarosta Miroslav Plevný.
    "Nutnost aktualizovat územní plán vyplývá z nového stavebního zákona. Pokud bychom to neudělali, byli bychom za pár let zcela bez možnosti regulovat výstavbu ve městě a okolí," uvedl Plevný. Radnice chce vytvořit nový územní plán nejen pro katastr města, ale i okolní katastry.
    Příprava podkladů a připomínkování nového územního plánu zabere podle harmonogramu asi dva roky. Konečné schválení nového územního plánu by tak mělo být v červnu 2010. Celkové náklady na pořízení územního plánu mají dosáhnout asi 3,5 milionu korun. V letošním rozpočtu má na to Cheb dva miliony korun.
    Zpracování územního plánu ale s sebou také přinese určitá omezení. Pokud návrh schválí na konci ledna zastupitelstvo, od 7. března budou pozastaveny všechny žádosti na změnu územních plánů sídelních útvarů Cheb a rekreačních oblastí Jesenice a Skalka s  výjimkou těch, které budou spadat pod veřejný zájem.
    "Není možné v  průběhu zpracování do územního plánu zasahovat. Až do schválení nového územního plánu se tak budou vyřizovat jen žádosti, které dojdou do tohoto data," doplnil Plevný.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 28.01.08 16:30
Návštěvnost: 3805 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.