Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubický kraj chce pro převzetí státních památek zákon a peníze

Pardubice - Pardubický kraj je připraven převzít od státu Soubor lidových staveb Vysočina na Chrudimsku a Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi. Bude však požadovat, aby byl převod upraven zvláštním zákonem a aby na obě památky dostával stejné peníze, které do institucí až dosud plynuly. Novinářům to dnes řekl první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Vyjádření ministerstva kultury ČTK zjišťuje.
    "Obě organizace je kraj připraven převzít a dále je rozvíjet. Předpokládám, že společný převod by se uskutečnil speciálním zákonem možná k 1. lednu 2009. Chceme také, abychom spolu s tím dostali do rozpočtového určení daní i peníze, které dosud stát na provoz těchto institucí vynakládal," uvedl Línek.
    Kraj plánuje, že loutkářské muzeum se spojí s Regionálním muzeem v Chrudimi, což by umožnilo společné využívání majetku i zaměstnanců. Pro vybudování zázemí chce získat také armádní pozemky v depu v Chrudimi na vybudování depozitáře a dalších pracovišť. Soubor lidových staveb Vysočina by se stal samostatnou příspěvkovou organizací kraje.
    O převzetí skanzenu na Chrudimsku usiluje Pardubický kraj již delší dobu. Soubor lidových staveb je nejnavštěvovanější památkou v regionu. Minulý rok do skanzenu na Veselém Kopci přišlo 75.580 návštěvníků, do skanzenu Betlém v Hlinsku a skanzenu ve Svobodných Hamrech, které do instituce rovněž patří, dalších 7490 lidí.
Autor: ČTK, 25.01.08 11:50
Návštěvnost: 5169 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.