Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na střechu ve Vatikánu budou umístěny sluneční kolektory

Vatikán - Na střechu auly Pavla VI. ve Vatikánu budou koncem letošního roku umístěny sluneční kolektory, které budou celému objektu dodávat energii. Deníku L'Osservatore Romano to sdělil předseda vatikánského governatorátu kardinál Giovanni Lajolo.
    V příštích třech letech bude ve Vatikánu provedena konzervace architektonických a uměleckých památek na náměstí svatého Petra a bude také zmodernizováno jeho osvětlení, uvedl dále Lajolo pro list, z něhož citoval vatikánský rozhlas.
    Sluneční kolektory, které budou na střeše auly Pavla VI., zajistí veškerou energii potřebnou pro osvětlení, vytápění i klimatizaci audienčních prostor a její nadbytek bude odváděn do vnitřní vatikánské sítě. Instalovány budou koncem letošního roku.
    Vatikán již uvažuje o instalací solárních panelů na jiných vatikánských budovách. Sluneční zdroj energie kromě ekologických výhod také umožní, že se Vatikán stane nezávislejší na italské energetické síti.
    Kardinál Lajalo listu rovněž sdělil, že vatikánská správa chce omezit počet automobilů, které vjíždějí a parkují na území Vatikánu. Počet návštěvníků baziliky svatého Petra odhaduje Vatikán na několik milionů ročně a vatikánská muzea navštívilo loni přes čtyři miliony lidí, dodal.
Autor: ČTK, 20.01.08 12:50
Návštěvnost: 4298 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.