Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před 60 lety zemřel francouzský architekt a urbanista Garnier

Paříž/Praha - Tony Garnier, který zemřel ve věku 78 let 19. ledna 1948, je považován za jednoho z nejvýznačnějších francouzských architektů a urbanistů 20. století. Z vývojového hlediska je nejvýznamnější jeho projekt průmyslového města pro 35.000 obyvatel, který vypracoval v letech 1901 až 1904 a publikoval v roce 1917. V něm jako první řešil problematiku města s průmyslovou zónou přísně oddělenou od obytné části. Jako ideální stavební materiál navrhl armovaný beton.
    Od roku 1905 až do konce své aktivní dráhy byl Tony Garnier hlavním architektem rodného Lyonu, pro který vypracoval nejen celkový plán rozvoje, ale také několik významných staveb. Patří mezi ně například železobetonový olympijský stadion, Herriotova nemocnice, v níž uplatnil tehdy zcela nový pavilonový systém, nebo jatka, která dnes slouží jako polyfunkční sál pro 28.000 diváků. Svými návrhy předjímal vývoj, ke kterému dospěl ve 20. letech Le Corbusier.
Autor: ČTK, 18.01.08 12:00
Návštěvnost: 4164 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.