Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava se chce stát v roce 2015 hlavním kulturním městem Evropy

Ostrava - Ostrava bude kandidovat na titul Evropské hlavní město kultury. Stát by se jím mohla v roce 2015, který je vyhrazen pro Českou republiku a Belgii. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Soupeřem moravskoslezského krajského města se stane Plzeň, která se rovněž bude o titul ucházet.
    Kulturní metropole Evropy jsou jmenovány pravidelně od roku 1985. O udělení titulu rozhoduje třináctičlenná porota expertů v Bruselu. Ucházet se o něj mohou všechna města, která ho ještě nezískala.
    Vedení Ostravy doufá, že pokud titul získá, zviditelní se třetí největší město republiky i v zahraničí, zvýší se jeho atraktivita, posílí cestovní ruch i zájem návštěvníků o kulturní dění ve třistatisícovém městě. Přínosem by podle Vojkovské mohla být i podpora rekonstrukce historických a památkových objektů, finanční podpora z evropských fondů a příliv investorů. Zkvalitnila by se infrastruktura města, posílilo dopravní spojení s regionem a snížila nezaměstnanost, která je nyní více než devítiprocentní proti šesti procentům v  ČR.
    V minulosti se hlavními kulturními městy v Evropě staly například Atény, Amsterdam, západní Berlín či Madrid. Před dvěma lety titul patřil Corku, loni to byl Patras a letos se tímto titulem mohou pyšnit společně Lucemburk a Sibiu. Pro rok 2000 se kulturní metropolí Evropy stala Praha, která o získání titulu usilovala neúspěšně již pro rok 1998.
Autor: ČTK, 16.01.08 21:55
Návštěvnost: 4666 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.