Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstava v Táboře představí návrhy na přeměnu bývalých kasáren

Tábor - Výstava v Galerii U Radnice v Táboře představí sedm návrhů na přeměnu bývalých kasáren Jana Žižky. Vítězný návrh, který v prosinci vybralo zastupitelstvo, přiblíží na středeční vernisáži architekt. Soutěžní návrhy si mohou lidé prohlédnout až do 15. února. Mohou se také zapojit do ankety o název nové městské čtvrti, která přestavbou vojenského areálu vznikne, řekl dnes ČTK místostarosta Jiří Bartáček.
    "My jsme vzhledem k tomu, že to řadu občanů Tábora zajímalo a chtěli návrhy vidět, oslovili všech sedm firem, jestli můžeme jejich materiály zveřejnit," uvedl Bartáček. Všichni investoři souhlasili a město se rozhodlo uspořádat výstavu Kasárny jako moderní a nadčasová čtvrť, kde si mohou lidé návrhy prohlédnout i v počítačových animacích.
    Do soutěže se přihlásilo sedm firem, tři nabídky ale musela posuzující komise vyřadit, protože nesplňovaly podmínky. Vítězný návrh loni 17. prosince schválilo zastupitelstvo. Firma chce v areálu vytvořit nákupní pasáž a více než 500 bytů s podzemními garážemi a množstvím zeleně. Investici za přibližně jednu miliardu korun si rozloží do osmi let. Zhruba hektarovou část z kasáren o rozloze 7,5 hektaru si chce město ponechat jako rezervu.
    Město chce také obyvatele města, které výstava přiláká, zapojit do výběru názvu nově vznikající části města. "Chceme občanům navrhnout, aby nám do nějaké schránky vhodili lístek s názvem na pojmenování této čtvrti," dodal Bartáček.
    Tábor převzal od armády kasárny Jana Žižky na konci listopadu 2006. Investora, který by bývalý vojenský objekt areál přebudoval, hledalo město ve výběrovém řízení nejprve začátkem loňského roku, ale přihlásil se pouze jeden zájemce. Zastupitelstvo pak soutěž zrušilo a vypsalo novou. Do ní se do konce srpna přihlásilo sedm firem.
Zdroj: Marie Neubauerová
Vložil: ČTK, 15.01.08 17:05
Návštěvnost: 4488 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Tábor budující, Tábor kácející 19.02.08 14:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.