Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radní Brna chtějí do územního plánu zakreslit D1 jako tříproudou

Brno - Dálnice D1 vedoucí jižní částí Brna by za několik měsíců měla být v územním plánu města zakreslena jako tříproudá. Počítá s tím zadání změny územního plánu, které schválili městští radní. Návrh reaguje na dohodu ministerstva dopravy a města o tom, jakým způsobem by se měly přestavět velké dálniční křižovatky. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Martin Ander.
    V jižní části města jsou dvě velká mimoúrovňová dálniční křížení. Dálnice D1 na Prahu a Vyškov se zde kříží s dálnicí D2 vedoucí do Břeclavi a Bratislavy. O několik stovek metrů dál se D1 kříží se silnicí R52, po níž lze dojet do Pohořelic a pokračovat na Vídeň. "Kapacita křižovatek je v tuto chvíli hlavním omezením pro provoz," řekl Ander.
    Dálnice D1 by se měla rozšířit na tři proudy v každém směru v celé délce přes Brno. Nejdřív však právě u křižovatek.
    Radní Brna tento týden schválili balík zhruba 50 zadání na změny územního plánu. Až ho schválí zastupitelé, D1 se podle Andera z chystaných změn vyčlení a bude se posuzovat zvlášť, aby bylo možné administrativu urychlit. Jakmile bude územní plán změněn, bude moci Ředitelství silnic a dálnic žádat o územní rozhodnutí, uvedl Ander.
    Provoz na dálnici D1 se dotýká desetitisíců Brňanů, kteří nedaleko bydlí. Blízko dálnice stojí sídliště v Brně-Bohunhicích, Bosonohách a Starém Lískovci. Právě v úseku kolem Starého Lískovce umístili silničáři nedávno protihlukové bariéry. Jsou rozebíratelné, aby když se dálnice opět rozšíří, bylo zábrany možné přemístit.
Autor: ČTK, 09.01.08 16:55
Návštěvnost: 4486 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
snad 09.01.08 18:39
hm, no jistě petr 27.05.08 18:57
co takhle vlak a městská hromadná doprava Eva Sadílková 28.05.08 07:37
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.