Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Policie opustí na jihu Moravy mnohé zajímavé objekty na hranicích

Brno - Jihomoravská cizinecká a pohraniční policie opustí do poloviny letošního roku polovinu ze svých 63 objektů, přičemž mnohé z nich jsou podle realitních makléřů velmi zajímavé. Část objektů vrátí policie Českým dráhám, většinu převede na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. K zajímavým objektům patří přechody v Lanžhotě u Břeclavi, v Mikulově, v Hatích u Znojma nebo v Sudoměřicích na Hodonínsku.
    "Všechny přechody opouštíme. V pohraničí zůstaneme jen v několika málo objektech, které ale nejsou přímo na hranici," řekl dnes ČTK mluvčí jihomoravské cizinecké a pohraniční policie Roman Pittner. Pokud by náhodou někdy byly dočasně obnoveny kontroly na někdejších hraničních přechodech, nebudou se mít policisté kam vrátit. Po dobu kontrol by patrně sídlili v mobilních buňkách.
    Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nejprve zdarma nabídne přechody státním institucím a pak radnicím. Pokud o nemovitosti nebude zájem, bude úřad hledat další zájemce. Celnice mohou být vhodné k budování obchodních center, benzinových stanic, motorestů a dalších obdobných zařízení.
    "Asi se strhne boj o nemovitostí ležící na frekventovaných místech," uvedla realitní makléřka Lenka Růžičková.
    Nejatraktivnějším objektem je dálniční přechod Břeclav-Brodské. Leží na dálnici D2 na vjezdu do Česka a denně jím projely tisíce automobilů. Je to moderní a prostorný areál. Přechod je nejfrekventovanější trasou mezi Českem a Slovenskem.
    Zajímavý může být někdejší přejezd Mikulov-Drassenhofen na hranici s Rakouskem. Leží na frekventované trase Brno-Vídeň, která je v létě, kdy tisíce turistů vyrážejí k Jadranu, plná aut. "Zatím nevíme, jak to bude s výstavbou plánované rychlostní silnice R52, takže se teprve uvidí, zda a jak půjde přechod využít," řekl ČTK mikulovský starosta Rostislav Koštial.
    V nejlepším stavu sice není přechod Hatě-Klein Haugsdorf. Leží ale v sousedství obřího nákupního areálu a tržnice, do nichž za levnými nákupy míří Rakušané. Lze předpokládat, že někdejší celnice se časem stane součástí této nákupní zóny.
    Ke kvalitním stavbám patří přechod na slovenské hranici v Sudoměřicích. Leží na frekventované trase Hodonín-Skalica. Obdobně je na tom nedaleký přejezd ve Starém Hrozenkově.
    Po začlenění České republiky do schengenského prostoru byly ukončeny policejní kontroly na hranicích. Cizineckou policii v regionu opustilo v souvislosti se změnami asi 500 zaměstnanců. Nyní má tisíc pracovníků, kteří budou působit ve vnitrozemí.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 07.01.08 15:00
Návštěvnost: 4257 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.