Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nový web ombudsmanky kompletně provede stavbou domu


Brno - Nový web "Domek polopatě" kompletně provede stavbou rodinného domu, pomůže lidem vyznat se v tom, co vše je třeba zařídit a s jakými úřady při tom komunikovat. Za webem stojí veřejná ochránkyně práv Anny Šabatová, která jej dnes představila na tiskové konferenci. Podněty a otázky týkající se stavebnictví jsou druhou nejčastější oblastí, kterou se ombudsmanka zabývá.


"Od loňského roku platí novela stavebního zákona, podle kterého lze rodinný dům postavit na základě zjednodušeného povolení. Samotnému ohlášení však předchází a po něm následuje spousta dalších kroků, které člověk musí absolvovat. Náš web lidem pomůže vyznat se v tom, co vše je třeba zařídit," uvedla Šabatová.

Návštěvníci na webu najdou jednotlivá témata rozdělená chronologicky podle toho, kdy je v průběhu stavby domu budou řešit. U každého jsou vypíchnuté body a rady, které je potřeba mít na paměti nebo které mohou celý proces ulehčit. Zvýrazněné je to, se kterým úřadem je nutné danou věc řešit, jaké má úřad lhůty, do kdy má věc vyřídit, případně co dělat, když úřad něco odmítne. Lidé najdou na webu i potřebné žádosti a dokumenty, takže je nemusí hledat porůznu jinde.

Na webu jsou také rady co dělat v případě, když se něco pokazí. Stránka poradí, na koho se obrátit, ke komu se odvolat. Zároveň popisuje případy, v nichž se lidé mohou obrátit přímo na ombudsmana. Přitom ukazuje konkrétní řešení, k nimž kancelář ombudsmana v těchto případech v minulosti dospěla. "Pokud by lidé usoudili, že se nachází v podobné situaci, mohou jedním kliknutí ihned vyplnit formulář a poslat právníkům a právničkám ombudsmana podnět," uvedla koordinátorka webu Anna Bromová.

Oblast stavebnictví je po sociální oblasti druhou nejčastější, které ombudsmankz zaměstnávají. Ročně dostane na toto téma několik set podnětů. Lidé v nich často poukazují například na průtahy na úřadech a s tím spojené neúměrné prodlužování řízení. Další častou oblastí jsou i nepovolené stavby, například oplocení, altány, parkovací plochy, kdy lidé kvůli složitosti právní úpravy často nevědí, že jejich projekt vyžaduje povolení stavebního úřadu.
Autor: ČTK, 07.11.19 10:50
Návštěvnost: 1 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Architekt Ondřej Fabián 07.11.19 14:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.