Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ceny bytů v Brně rostly jen mírně, o velké byty není zájem


Brno - Ceny bytů v Brně ve třetím čtvrtletí letošního roku zpomalily svůj růst, zároveň ale rostou nájmy zejména malých bytů. Vyplývá to z analýzy společnosti Trikaya, která situaci na realitním trhu v Brně dlouhodobě sleduje.


"Doba, kdy ceny rostly o několik tisíc během pár měsíců, je už pryč. Například v loňském roce byty zdražily až o 18 procent, letos je to výrazně méně, a to 6,5 procenta. Ceny se v následujících měsících budou stabilizovat. Očekáváme růst spíše jen mírně nad úrovni inflace," uvedl výkonný ředitel společnosti Trikaya Alexej Veselý.

Metr čtvereční bytové plochy v Brně podle něj stojí v průměru 80.826 korun. To znamená, že byt o rozloze 62 metrů čtverečních stojí zhruba pět milionů korun.

V posledních třech měsících podle údajů firmy Trikaya rostla hlavně cena u dvoupokojových a třípokojových bytů. "Zatímco garsonky se drží průměrně kolem tří milionů korun, cena dvoupokojových bytů se vyšplhala na 4,5 milionu a třípokojových dokonce na 6,5 milionu korun," uvedl Veselý. Ceny se podle něj liší v závislosti na tom, ve které části města se byt nachází.

Průměrnou cenu za čtvereční metr zvedá zejména fakt, že v nabídce na trhu zůstávají spíš velké, drahé byty. Dostupnější byty s menší podlahovou plochou se většinou rychle vyprodají a jejich výstavba je přitom nedostatečná.

Od začátku roku do konce září se v Brně prodalo 621 bytů, což je o 170 více než za stejnou dobu před rokem. Víc než 70 procent prodejů v Brně tvoří právě byty do velikosti 2+kk. "Znatelně ubývá zájemců o velké byty. Mladé rodiny, které by je využily, si totiž často tří- nebo čtyřpokojové byty nemohou z důvodu růstu cen dovolit, a spokojí se proto s menším bytem nebo volí levnější bydlení za hranicemi města. Brno tak přichází o ekonomicky nejproduktivnější generaci svých obyvatel," dodal Veselý.

Nákupu malých bytů nahrává i růst cen nájmů, který je podle firmy Trikaya nejrychlejší právě u garsonek a jednopokojových bytů. Pro investory je tato situace ideální, protože stejně jako u koupě je také o nájem malých bytů největší zájem.
Autor: ČTK, 06.11.19 17:35
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.