Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno vymění s univerzitou pozemky, koupí od ní observatoř

Brno - Brno získá od Masarykovy univerzity pozemky v kampusu pod městskými silnicemi. Schválili to dnes zastupitelé. Město za to univerzitě poskytne pozemky například na náměstí Míru, v Bohunicích nebo Pisárkách, na kterých má naopak stavby univerzita. Univerzita za to doplatí 14 milionů korun, řekl ČTK radní Brna pro majetek Róbert Čuma (Piráti). Kromě toho město za čtyři miliony odkoupí od univerzity observatoř na Kraví hoře, která bude sloužit hvězdárně a astronomům.

O směně mezi městem a univerzitou se mluví od loňského roku. Univerzita měla původně zájem o Bílý dům v centru města, v němž sídlí například lékaři. Chtěla tam vybudovat ústav informatiky. "Univerzita ale od tohoto záměru ustoupila, a tak jsme to směnili za jiné pozemky. O koupi Bílého domu pak projevil zájem jiný zájemce, který nabídl cenu stanovenou znaleckým posudkem přes sto milionů korun. Je to ale atraktivní nemovitost v centru, tak bychom preferovali cestu nabídkového řízení," uvedl Čuma.

Město směnou získá od univerzity pozemky, na kterých má Brno silnice v univerzitním kampusu. Univerzita zase od města dostane pozemky například pod vysokoškolskými kolejemi na náměstí Míru, pozemky v okolí právnické fakulty nebo další pozemky pod univerzitními stavbami v Bohunicích a Pisárkách. Městu za to škola doplatí 14 milionů korun. "Odhadovaná cena za pozemky města byla 40 milionů, za pozemky univerzity skoro 26 milionů," uvedl Čuma.

Kromě toho město odkoupí za čtyři miliony od univerzity observatoř na Kraví hoře. "Bude dál sloužit astronomickým účelům, a to jak výukovým projektům vedeným pracovníky hvězdárny, tak k odborným aktivitám, například pozorování noční oblohy tamní astronomickou technikou," řekl Čuma.
Autor: ČTK, 05.11.19 19:00
Návštěvnost: 1 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.