Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Vřídelní kolonádě bude nutné vyměnit i podhledy nad vývěrem


Karlovy Vary - V Karlových Varech pokračují práce na opravě havarijního stavu Vřídelní kolonády. Kromě rekonstrukce technologií, podlahy a skleněných stěn haly nad vývěrem Vřídla bude nutné vyměnit i betonové podhledy haly. ČTK to řekl náměstek primátoky Petr Bursík (ODS). Celkové náklady oprav budou vyšší, než byl původní odhad.


"Je postavené prostorové lešení a sundává se podhled. Je to nad rámec toho, co jsme předpokládali, ale když se provedly sondy, tak statik zjistil, že nosná konstrukce podhledu je už v takovém stavu, že už je to nebezpečné. Je to 70 tun betonu, které mají lidé nad hlavami," popsal Bursík.

Opravy ve Vřídelní kolonádě mají několik částí, které spolu navzájem souvisejí. Jedna se týká takzvané krenotechnologie, která zajišťuje odstranění plynů z minerální vody. Místo provizorní opravy se technologie bude dělat zcela nová, přijde to podle Bursíka na 13,8 milionu korun.

Druhá část prací se týká stavebních částí objektu. Minerální vodou a plyny poškozené podzemní prostory kolonády se kompletně zajistí, mezi technologickým zázemím v podzemí a halou s vývěrem Vřídla bude nová podlaha. Další část oprav bude v samotné hale nad Vřídlem, která je už z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřená.

Původně město vyčlenilo na opravy Vřídelní kolonády zhruba 26 milionů korun. S dodatečnými náklady na novou krenotechnologii, žulovou dlažbu haly s Vřídlem a výměnu podhledů celkové náklady dosahují už asi 40 milionů korun.

Havarijní stav kolonády s ikonickým výtryskem Vřídla ohrožoval nejen kolonádu ze 70. let 20 století, ale i rozvod vřídelní vody po lázeňských zařízeních. Vřídelní voda je totiž základem lázeňské léčby v Karlových Varech a selhání její dodávky by ohrozilo celý lázeňský systém města.

Podle Bursíka by záchranné práce měly i přes vícepráce, které bude nutné udělat, skončit do zahájení lázeňské sezony v květnu příštího roku. Co bude dál s Vřídelní kolonádou a prostranstvím okolo ní, zatím není jasné. Stále ale platí usnesení zastupitelstva města o přípravě architektonické soutěže na řešení prostoru kolonády.
Autor: ČTK, 05.11.19 17:20
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.