Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnská fakulta architektury slaví 100. výročí zahájení výuky


Brno - Brněnská fakulta architektury dnes zahájí oslavy stého výročí počátků výuky architektů na české technice. Jubileum je pro fakultu nejen příležitostí k ohlédnutí do minulosti, ale také k úvahám o tom, jak by mělo vzdělávání architektů vypadat v dalších dekádách. V nadcházejícím roce je na fakultě v plánu řada setkání, přednášek, výstav, koncertů a projekcí.


Odbor architektury a pozemního stavitelství zřídili na české technice v Brně 5. listopadu 1919. V následujících dekádách se členy pedagogického sboru stali například Emil Králík, Bohuslav Fuchs, Miroslav Masák nebo Ivan Ruller. Dnes je fakulta architektury samostatnou součástí Vysokého učení technického, které letos jako celek slaví 120 let.

Na dvoře fakulty u příležitosti výročí vznikla prostorová instalace, která se bude v nadcházejícím roce proměňovat. Je určena akademické obci i veřejnosti. "Fakultní dvůr bude otevřený pro všechny, kteří budou chtít zažít intimitu adventního času, bujarost lidové hostiny, vzrušení sportovního zápolení, napětí filmového představení nebo jen radost ze setkání s přáteli a posezení u dobré kávy," uvedl v tiskové zprávě děkan fakulty Jan Kristek.

Proměna dvoru fakulty na veřejný prostor je zároveň symbolickým zdůrazněním hodnot, na kterých by měla výuka architektury v následujícím století stavět. Závěrem ročních oslav bude divadelní zpracování vztahu architektů Josefa Hoffmanna a Adolfa Loose, které vznikne z iniciativy fakulty u příležitosti oslavy 150. výročí jejich narození.

Loos je brněnský rodák, Hoffmann ve městě studoval. Připomínka významného výročí by také měla otevírat komplikované téma vztahu Čechů a Němců a poukázat na skutečnost, že výuka architektury v Brně by nebyla myslitelná bez existence původní německé techniky.
Autor: ČTK, 05.11.19 07:35
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.