Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Nové Pace začala výstavba autobusového terminálu za 64 mil. Kč

foto: Martin Žantovský
Nová Paka - Autobusový terminál v Nové Pace na Jičínsku by měl začít fungovat na podzim příštího roku. Stavební práce začaly v polovině října, řekl dnes ČTK starosta Josef Cogan (Sportovci pro Novou Paku - STAN). Terminál vzniká v místě původního autobusového nádraží.


"Ve smlouvě je termín dodání stavby k 31. říjnu 2020. Autobusové nádraží bude po dobu stavebních prací mimo provoz, provizorní zastávky budou v Kotíkově ulici," řekl ČTK Cogan.

Nový terminál za 64 milionů korun bez DPH by měl cestujícím nabídnout zázemí včetně toalet a desítek parkovacích stání. Dotace činí 48,5 milionu korun bez DPH. Desetitisícová Nová Paka je regionálním dopravním uzlem na cestě do Krkonoš.

Stavbaři budou letos pracovat hlavně v místě autobusového nádraží, a to na budově navržené jako jednopodlažní, prosklený objekt. "Momentálně se pracuje na pilotech pro nový objekt. Uvidíme, co do konce roku stihnou. Záleží také na počasí," řekl ČTK Cogan.

Měla by tam vzniknout nová komunikace, přes 40 parkovacích míst a autobusová stání. Těžiště stavebních prací se v příštím roce přesune za silnicí II/284, kde je v plánu dalších 28 parkovacích míst. Tam by se měl také terminál napojovat na pěší zónu.

O umístění nového terminálu rozhodli před třemi lety v anketě obyvatelé města. Dalšími variantami byl přesun nádraží na jiné místo a ponechání současného stavu.
Zdroj: Tomáš Kučera
Vložil: ČTK, 04.11.19 20:25
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.