Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zelené stěny GreenBo oživí a ozdraví vaše interiéry
Zelené stěny GreenBo oživí a ozdraví vaše interiéry

Sedět v kanceláři, a přitom si užívat výhody pobytu v rozkvetlé zahradě? S vertikální interiérovou zahradou GreenBo od společnosti MILT je to možné. Vertikální zahrada zpříjemňuje pobyt ve vnitřních prostorách po celý rok. Nejen že skvěle vypadá a vnese přírodní prvek do téměř jakéhokoli typu interiéru, ale má také mnoho benefitů pro své okolí.

"Vertikální květinové zahrady přirozeně čistí a zvlhčují vzduch v prostoru, kde jsou umístěny, a navíc pohlcují toxiny z ovzduší. Jsou tak jednoznačným přínosem pro mikroklima vnitřních prostor," uvádí Věra Novotná, specialista na produkt zelených stěn GreenBo ve společnosti MILT. Dalším benefitem vertikálních zahrad v interiéru je jejich pozitivní vliv na náladu lidí v jejich blízkosti. Zeleň má příznivý vliv na psychiku zaměstnanců a harmonizaci okolí. V létě zaměstnanci ocení, že zahrady ochlazují vzduch ve vnitřních prostorách, který v mnoha kancelářích šplhá k tropickým teplotám. V zimě zelené stěny zase přirozeně přispívají ke snížení nákladů za vytápění.


Vertikální interiérová zahrada v ordinaci i na recepci

Vertikální zahradu nebo zelenou stěnu, chcete-li, je přitom možné instalovat téměř do jakéhokoli interiéru pouze s menším technickým zásahem. Zelenou stěnu lze umístit do prostoru samostatně, nebo ji připevnit k již existující stěně. Vertikální interiérové zahrady vypadají skvěle na recepcích a ve vstupních halách, kde je ocení příchozí návštěvníci a jsou viditelné také zvenku. V kancelářích mohou sloužit také jako předěl v prostoru mezi dvěma místnostmi, v zasedacích místnostech a společných prostorách pro zaměstnance, jako jsou například jídelny. Zelené stěny GreenBo jsou stejně tak vhodné do hotelových hal, restaurací nebo zdravotnických zařízení, kam vnášejí přírodní a uklidňující prvek. Téměř každý prostor si zaslouží ozelenit a doplnit kouskem přírody. Pro instalaci vertikálních interiérových zahrad GreenBo přitom stačí opravdu málo.


Květiny potřebují světlo, vodu a minimální péči

Základem pro správné prospívání zelených stěn je instalace automatického závlahového systému, který květiny umístěné ve vertikální zahradě pravidelně zalévá a uživatel se o závlahu nemusí starat. Dále je potřebná instalace speciálního LED osvětlení, které celoročně poskytuje květinám světlo pro potřebný růst. Květiny zasazené v zelené stěně jsou pěstovány hydroponicky. "Květiny umisťujeme do speciálních truhlíků, jež umožňují hydroponický způsob pěstování. Díky tomu je výrazně omezen výskyt plísní, hmyzu a zápachu. Škála rostlin, které je takto možné pěstovat, je opravdu široká, takže si troufám říct, vybere každý," upřesňuje Novotná. Ekonomickou variantou zelených stěn je potom pěstování rostlin v geotextilií.

Přestože jsou zahrady zalévány automaticky, jedná se o živý organismus, takže minimální péče o ně je potřebná. "Květiny je třeba jednou za čas zastřihnout nebo zbavit suchých listů. Klienty také upozorňujeme na to, že zelená stěna se časem trochu mění. Květiny rostou nebo mění barvu vzhledem ke svému vegetačnímu období. Na druhou stranu to vnímám jako výhodu, protože zelená stěna nebude nikdy stále stejná. Je to prostě kus přírody v interiéru, o který je potřeba se trochu starat. Benefity zelené zahrady však tuto starost bohatě vynahrazují," uzavírá Novotná.

Informace o produktu GreenBo najdete zde. Pokud máte zájem o konzultaci k instalaci zelené stěny, můžete nás přímo kontaktovat: vera.novotna@milt.cz
Zdroj: MILT s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 21.10.19 16:30
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.