Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové možnosti tisku, které ocení architekti i designéři
Nové možnosti tisku, které ocení architekti i designéři

Věděli jste, že digitální tisk je jedna z cest, jak architektonickým řešením dodat tolik žádanou jedinečnost, která co nejvíc zohledňuje jedinečnost a přání jednotlivých klientů?

Individuální design – takový, který nikdo jiný nemá, který je prostě jen můj – se čím dál tím víc objevuje na seznamu požadavků ze strany klientů a setkáváme se s tím ve všech oborech. A pokud takové požadavky nemá klient, proč mu možnost individuálního přizpůsobení interiéru v co největší míře nenabídnout a zvýšit tak úroveň našich služeb?

Ukázka prostoru WorkLounge na Václavském náměstí, za jehož designem stojí designérka Hana Bellini. Digitálně tištěné tapety na míru vyráběla a instalovala společnost Copy General.

Kde všude se dá digitální tisk třeba v rámci interiérové dekorace využít? Ukažme si to na příkladu zasedací místnosti. Do té můžeme vejít přímo potištěnými dveřmi – a je jedno, jestli dřevěnými nebo skleněnými, potisknout se dá obojí. Našlapovat budeme na koberec nebo linoleum s natištěným firemním logem (nebo libovolným jiným motivem). Usadíme se ke stolu – i jeho vrchní deska může být potištěná. Na stěnách visí digitálně tištěné obrazy – může jít o tisk na plátně nebo nějakém fotopapíru, ale klidně taky o OSB desku, plexisklo nebo třeba desku s povrchem z kartáčovaného hliníku, formát přitom může být až tři krát dva metry nebo i větší. Vedle obrazů můžou být stěny upravené digitálně tištěnými tapetami s motivem takovým, jaký si navrhneme. Když budeme chtít zaclonit okna, použijeme k tomu textilní závěs, který je zase potištěný na míru vytvořeným návrhem. Pokud je v místnosti nábytek, i ten můžeme sladit s ostatními prvky a potisknout ho vhodným motivem…

Kancelářské prostory společnosti Hochtief v centru Prahy se pyšní úspěšnými realizacemi. Ty na zakázku nakreslila a graficky připravila společnost Copy General, která kresby vytiskla na pískované fólie.

S pomocí digitálního tisku lze snadno proměnit vzhled i dalších typů interiérů: kanceláře, chodby, čekárny, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, pracovny…

Uvedený příklad ukazuje, jak digitální tisk umožňuje posouvat hranice možností individualizace v interiérovém designu. S trochou nadsázky můžeme říct, že potisknout se dnes dá cokoli: papír, plasty, dřevo, kovy, sklo, keramika. Není nutné využívat jen materiály, které nabízí poskytovatel tiskových služeb, ale zadavatel si může dodat materiály svoje.

Podstatné je, že se tiskne přesně motiv takový, jaký si zadavatel zvolí (a lze rychle a ekonomicky dosáhnout zcela realistického vzhledu na rozdíl od některých jiných reprodukčních technik), nemusí se tedy omezovat na nabídku sériové výroby. Zároveň se tiskne jen takové množství, které je pro daný projekt potřeba.

Nová kolekce Like a bird od designérky Ivy Bastlové a Copy General ukazuje možnosti tisku na různé materiály nejen do soukromých interiérů. V tomto případě se zaměřuje na přímý potisk dřevěného stolu, skleněných příček v kombinaci s textiliemi a tapetou.
Nenechte si uniknout příležitost a nabídněte svým klientům možnost individualizace interiérů a dalších architektonických a designových projektů s využitím digitálního tisku.
www.copygeneral.cz
Zdroj: Copy General
Vložil: Tisková zpráva, 30.10.19 13:30
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.