Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastupitelé Kroměříže podpořili výstavbu domů za sídlištěm Zachar


Kroměříž - Zastupitelé Kroměříže dnes schválili prodej pozemku za sídlištěm Zachar a také plánovací smlouvu se společností Hanácká pole. Firma v lokalitě v budoucnu plánuje výstavbu rodinných a bytových domů. Smlouva investora zavazuje k vybudování komunikací, chodníků, dešťové kanalizace, retenční nádrže, veřejného osvětlení a terénním a sadovým úpravám. Vše by následně měl na základě smlouvy převést do majetku města.


Město společnosti prodá poslední pozemek, který mu v lokalitě chyběl k jejímu majetkovému scelení. Za 6838 metrů čtverečních zaplatí Hanácká pole městu 6,838 milionu korun. "Odhadní cena byla nižší," řekl místostarosta Karel Holík (ČSSD). Schválená smlouva investora zavazuje i k tomu, aby zaplatil polovinu nákladů na úpravu příjezdové komunikace k lokalitě Hanácká pole, včetně dopravního řešení napojení na Albertovu ulici.

Pozemky, na nichž chce investor stavět, jsou nyní ornou půdou. V územním plánu jsou ale vedeny jako plochy určené pro výstavbu rodinných a bytových domů. Investor v lokalitě v první etapě plánuje vybudování asi 60 rodinných domů a jednoho bytového domu. "V Kroměříži byty scházejí, přitom poptávka po nich je vysoká," uvedl starosta Jaroslav Němec (Nezávislí).

Projekt Hanácká pole dlouhodobě kritizuje opoziční zastupitel Richard Kreml (Zdravé Kroměřížsko). Obává se, zda bude mít plánovaná retenční nádrž a dešťová kanalizace dostatečnou kapacitu. Vadí mu i zmíněné dopravní napojení lokality vedle prodejny na Albertovu ulici. "Křižovatka u Penny Marketu je kapacitně nedostačující," řekl dnes Kreml. Podle zástupce investora Davida Zapletala z posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA) vyplývá, že chystané dopravní napojení lokality je vyhovující.

Cena infrastruktury, včetně plynovodu, vodovodu, retenční nádrže či kanalizace, kterou investor bude muset v první etapě vybudovat, zřejmě podle odhadů přesáhne 40 milionů korun. Město by na základě tohoto odhadu mělo získat komunikace a chodníky za více než devět milionů korun, dešťovou kanalizaci za 7,3 milionu korun a retenční nádrž za 3,5 milionu korun. Městem vlastněné Kroměřížské technické služby by měly nabýt veřejné osvětlení za 800.000 korun.

Z územní studie schválené v roce 2016 vyplývá, že by soukromý investor mohl na téměř 22 hektarech pozemků západně od sídliště Zachar postavit ve dvou etapách přes 200 rodinných domů a další bytové domy s více než 70 byty. Studie počítá i s občanskou vybaveností v podobě obchodů, zdravotnických, kulturních a sportovních zařízení.
Autor: ČTK, 17.10.19 20:15
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.