Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rada Ústí nad Labem schválila vybudování lávky přes řeku Labe


Ústí nad Labem - Střekovské nábřeží a prostor Zanádraží v Ústí nad Labem by měla v budoucnu spojit lávka přes Labe pro cyklisty a chodce. Záměr stavby lávky dnes schválila rada města. Na projektovou dokumentaci vyčlenila z rozpočtu 4,8 milionu korun. Stavba by měla začít do tří let. Na lávku bude vyhlášena architektonicko-technická soutěž, řekl dnes novinářům primátor Petr Nedvědický (ANO). Město tak chce dostat do centra cykloturisty.


Město předpokládá, že soutěž potrvá zhruba rok. "Nejde o standardní dokumentaci, protože na lávku by měla být architektonická soutěž," řekl primátor. Soutěž má složitější pravidla, je nutné požádat Českou komoru architektů o garanta a soutěžní skupinu sestavenou z odborníků.

"Chceme architektonicko-technickou soutěž. Čili součástí předloženého řešení by neměl být jen krásný obrázek, jak by to mělo vypadat, ale i výpočty a možnosti lávky včetně konstrukčních řešení," dodal Nedvědický.

Přinese-li soutěž výsledek, dopracuje se podle primátora po roce od jejího vyhlášení dokumentace. To bude trvat zhruba další rok. "Třetí rok odteď by se mělo začít stavět," uvedl Nedvědický. Náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS) doplnil, že město bude hledat na výstavbu vhodné dotační tituly.

Ústí nad Labem často navštěvují cykloturisté z Německa, většinou ale nejezdí do centra, kam se lze na kole těžko dostat. Využívají právě cyklostezku na Střekovském nábřeží. "Potřebujeme cyklisty dostat i do centra a začít se zabývat rozvojem cykloturistiky," řekla náměstkyně primátora Věra Nechybová (UFO).
Autor: ČTK, 17.10.19 07:55
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.