Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nový domek na Petříně bude menší než původní, řekl šéf odboru

Praha - Plánovaná stavba veřejných toalet a zázemí pro údržbu v pražských Strahovských zahradách bude třetinová proti domku, který tu původně byl. Zatímco plánovaná stavba má mít 51 metrů čtverečních, původní domek měl 130 metrů čtverečních. Na dnešním jednání magistrátního kontrolního výboru to řekl vedoucí magistrátního oddělení péče o zeleň Dan Frantík. Proti projektu za asi 16 milionů korun protestují místní obyvatelé, proti stavbě sepsali petici. Tou se budou ve čtvrtek zabývat pražští zastupitelé.

Původní domek, který v zahradě stál a měl i podezdívku, byl odstraněn v roce 2016. Na jeho místě vznikla odpočinková plocha s pítkem a lavičkami. Protestující obyvatelé podle Frantíka zřejmě zapomněli, že tam v minulosti stavba byla. "Nová stavba není ve zvláště chráněném území. Prověřovala se čtyři místa, tohle z toho vypadlo jako nejméně problematické," řekl.

Projekt zahrnuje stavbu dvojpodlažního objektu zahradního zázemí. V přízemí vzniknou veřejné toalety. Budova bude částečně zapuštěna do terénu. Mezi stavbu a vstupní bránu z Vlašské ulice je navržena nová vyhlídka s posezením.

Proti záměru magistrátu vznikly spolky Petřín pro život a Petřínská iniciativa. Nelíbí se jim, že území, dosud téměř nedotčené turisty, přitáhne jejich pozornost, a místní tak přijdou o jedno z mála míst v centru, kde mohou relaxovat. Frantík s námitkami na dnešním jednání výboru nesouhlasil.

Velká strahovská zahrada u Strahovského kláštera byla založena v raném středověku jako užitková. Její rozloha je 11 hektarů. V roce 2016 byla propojena s Petřínskými sady.
Autor: ČTK, 16.10.19 17:20
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.