Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 7 přebuduje nábřeží od tržnice k Libeňskému mostu

Praha - Radnice Prahy 7 přebuduje nábřeží od holešovické tržnice k Libeňskému mostu. Vzniknou zde místa pro rekreaci a budou tu moci jezdit bruslaři či cyklisté. ČTK to řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě). Záměr má vydané územní rozhodnutí, hotov je rovněž projekt. Kdy přesně rekonstrukce nábřeží začne, zatím městská část nerozhodla. V budoucnu by se měli lidé dostat i dál za Libeňský most až k nyní budovanému parku U vody.

"Slibujeme si od toho, že pro obyvatele posílíme možnost rekreace a vznikne zde zelený pás," řekla Burgerová.

Na nábřeží bude několik typů povrchů a budou tu jak kamenné plochy, tak místa pro odpočinek. Lidé se budou moci posadit například na dlouhých schodech k řece, které tu vzniknou. Dále od řeky bude také asfaltová cesta pro cyklisty nebo bruslaře. Cesty pro pěší a cyklisty budou odděleny. "Při řešení uspořádání jsme chtěli, aby byli odděleni a předešli jsme tak střetům," řekla Burgerová.

Restaurace či stánky na nábřeží nebudou, jedinou výjimkou bude zahradní restaurace u drtírny. "Jedná se aktivní záplavové území, takže tu žádné stavby nemohou vznikat," řekla místostarostka.

Od Libeňského mostu by měla cesta pokračovat dále po proudu na takzvanou kosu. Z ní bude vybudována lávka pro pěší a cyklisty a ti se tak dostanou až do nyní budovaného parku U Vody na severu Holešovic.

Kdy přesně bude úprava břehu hotova, zatím není jasné, radnice teď čeká na vydání několika nezbytných dokumentů včetně stavebního povolení. Územní rozhodnutí i projekt jsou hotovy. "Rádi bychom začali co nejdříve," řekla Burgerová. Náklady teprve budou vyčísleny a radnice bude o financování jednat s magistrátem.
Autor: ČTK, 14.10.19 08:15
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.