Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Opavě se nepodařilo prodat ani pronajmout centrum Slezanka

Opava - Opavskému magistrátu se nepodařilo prodat ani pronajmout obchodní centrum Slezanka v centru. Do konce září, kdy vypršel termín pro případné zájemce, se přihlásil jediný a nabídl jen 15,5 milionu korun, což je pro město nepřijatelné. Radnice totiž před lety objekt koupila za víc než 200 milionů. ČTK to řekla mluvčí města Lada Dobrovolná.

"V reakci na výzvu dorazily na město celkem tři obálky, které komise otevřela minulý týden. Dvě obsahovaly pouze námět, jak budovu Slezanky využít. Autoři však neprojevili zájem ani o koupi ani o pronájem Slezanky, a nepodali tedy žádnou konkrétní nabídku," uvedla mluvčí.

Třetí zájemce nabídl, že objekt koupí za 15,5 milionu. Po rekonstrukci měl být z budovy polyfunkční objekt s komerčními a bytovými plochami. "Nabízená cena je pro město nepřijatelná," konstatovala mluvčí.

Budoucnost Slezanky je v Opavě téma několika posledních volebních období. Bývalé vedení města nechalo vypracovat studii. Podle ní by budova měla mít multifunkční využití, komerční i volnočasové. Současné vedení radnice Slezanku zařadilo mezi strategické projekty a vznikl projektový tým. "Nezávisle na sobě se zabývá jak variantou využití objektu Slezanky městem, tak i jejím prodejem či pronájmem," uvedl dřív primátor Tomáš Navrátil (ANO).

Obchodní centrum Slezanka je panelová budova postavená na místě, kde v 17. století stály starobylé právovárečné domy. Blok se sídlištní podobou navazuje na historickou zástavbu centra a sousedí s gotickým chrámem. Budova je pro magistrát dlouhodobě problémová. Předchozí vedení města objekt na centrálním Horním náměstí koupilo v roce 2008 od soukromého vlastníka. Tehdy zástupci města vyjádřili ochotu investovat do opravy budovy či jejího zbourání a výstavby nového centra. Na zaplacení kupní ceny si město vzalo úvěr 270 milionů korun.

Obchodní dům pak byl dlouho téměř prázdný a až v roce 2012 se podařilo najít zájemce o jeho provozování. Dlouhodobě se ale nedaří prostory pronajímat. Město přistoupilo na prodej developerské firmě. Vzniknout zde mělo nové obchodní centrum. Smlouvu o jeho stavbě předchozí vedení města podepsalo s developerem v roce 2005.

Přípravy se ale vlekly a v poslední době se stále častěji objevovaly názory, že obchodní centrum by se stavět nemělo. Změnu názorů ovlivnila i stavba nedalekého obchodního centra Breda & Weinstein. Na ploše přes 25.000 metrů čtverečních nabízí prostory pro víc než 100 obchodů, multikino se šesti sály, restaurace a kavárnu. Po dohodě developer od záměru ustoupil. Od té doby radnice řeší, co se Slezankou dál.
Autor: ČTK, 09.10.19 21:30
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
to vše by mělo přijít zbourat Bervid 10.10.19 12:18
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.