Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sídlo NKÚ si kvůli cenám stavebních prací zřejmě vyžádá víc peněz

Praha - Výstavba nového sídla Nejvyššího kontrolního úřadu, kde má sídlit i knihovna a archiv Poslanecké sněmovny, si kvůli růstu cen stavebních prací zřejmě vyžádá víc peněz. Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil zvýšit výdaje úřadu v letech 2021 a 2022 celkem o 252,6 milionu korun. Částkoui se bude zabývat ještě sněmovní kontrolní výbor, až bude projednávat rozpočet NKÚ na příští rok. Úřad sídlí v pronajaté budově a řadu let se snaží opatřit si vlastní sídlo.


Výběrové řízení na stavbu vypsal úřad letos v březnu. Předpokládaná cena včetně daně z přidané hodnoty činila 659 milionů korun. Prezident NKÚ Miloslav Kala řekl ČTK, že řada firem měla o zakázku zájem, ale kvůli dané ceně nikdo nepodal nabídku. "Ze všech těch dotazů a jednání vyplynulo, že se ta cena vlivem nárůstu stavebních prací posunula tak, že pro ty firmy by to bylo ztrátové. Proto jsme dnes požádali rozpočtový výbor, aby nám tu částku navýšil," řekl Kala.

V roce 2021 by navýšení mělo představovat 108,4 milionu korun a v roce 2022 144,2 milionu. Do tohoto limitu vypíše NKÚ novou soutěž. Kala předpokládá, že výsledná cena však může být nižší. "Ale je to znovu limit, přes který nemůže Nejvyšší kontrolní úřad a Poslanecká sněmovna jít," dodal.

Podle posudků zpracovaných ČVUT je výstavba vlastního sídla pro NKÚ nejvýhodnější variantou. "Zároveň stále platí, že stát nemá jiné vhodné prostory, které by mohl NKÚ a Knihovně a archivu Poslanecké sněmovny nabídnout. To naposledy potvrdil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v srpnu letošního roku," sdělila na dotaz ČTK mluvčí NKÚ Jana Gabrielová.
Autor: ČTK, 18.09.19 19:55
Návštěvnost: 10 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.