Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lidé volí nejlepší projekt bojující proti změnám klimatu


Brno - Lidé mohou ještě týden hlasovat v celostátní anketě Nadace Partnerství o nejlepší projekt pomáhající přizpůsobit města, domy a krajinu změnám klimatu. Zatím hlasovalo přes 8000 zájemců, uvedl dnes v tiskové zprávě za nadaci David Kopecký. V anketě Adapterra Awards je 12 projektů, například ozelenění budov, ulic nebo zlepšení krajiny. Vítěz prvního ročníku bude znám 4. listopadu.


Cílem akce je pomoci obcím a městům přejít od plánů ke konkrétním projektům a jejich uskutečnění. "Lidé už odevzdali přes 8000 hlasů, a to nás finiš do cílové rovinky teprve čeká. Zájem veřejnosti nás upřímně těší. Je vidět, že chytré nápady, jak adaptovat naše města i krajinu na probíhající změnu klimatu, mají u lidí ohlas," uvedl Martin Ander z nadace.

Až do minulého týdne vedly Kozmické ptačí louky na Opavsku, nyní mají přes 1900 hlasů. Aktuálně je přeskočil Ptačí park Josefovské louky na Náchodsku, který dosud získal přes 3700 hlasů. Na třetím místě je Biocentrum Ostrůvek u Kobylí na Břeclavsku s více než 800 hlasy. Pořadí se však může ještě změnit. Každý hlasující totiž má dva hlasy, které může udělit z jedné e-mailové adresy. Lze tak více podpořit jednoho favorita nebo dva různé projekty.

Od 18. září však už lidé neuvidí, který projekt vítězí. V posledním týdnu hlasování je veřejnosti počet hlasů pro jednotlivé nápady skrytý. Hlasovat je možné do 25. září na www.adapterraawards.cz.

Adapterra Awards udělí pět cen. Jednu z každé soutěžní kategorie hodnocené odbornou komisí: volná krajina, zastavěná území, pracovní prostředí a náš domov. Páté ocenění poputuje výherci ceny sympatie, kterou lidé v anketě volí. Pět vítězných projektů vyhlásí pořadatelé 4. listopadu v centru CAMP pražského Institutu plánování a rozvoje na konferenci Jak na sucho a horko - ve městě i v krajině.

Projekty sbírala nadace letos na jaře a následně odborná komise vybrala z 25 projektů 12 finalistů. Cílem je podle Andera ocenit jak investory, tak projektanty. Vítěz kategorie volná krajina dostane odměnu 100.000 korun. Všech 25 projektů bude zaneseno do databáze, která bude k dispozici veřejnosti i samosprávám.
Autor: ČTK, 18.09.19 12:50
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.