Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům hudby v Pardubicích podstupuje rozsáhlou rekonstrukci


Pardubice – Dům hudby v Pardubicích podstupuje rozsáhlou rekonstrukci. Kromě zateplení se bude modernizovat interiéry ve společenské a vstupní části budovy. Komorní filharmonie, která v budově sídlí, na půl roku přesouvá své koncerty do náhradních prostor na univerzitě, konzervatoř a její nájemci se budou muset vyrovnat s výměnou oken za provozu v průběhu školního roku, uvedl v tiskové zprávě Petr Šilar z kanceláře hejtmana.


"Rádi bychom měli všechny bourací práce ve společenské a vstupní části hotové o prázdninách, kdy tu není žádný provoz," uvedl náměstek hejtmana pro majetek, investice a kulturu Roman Línek (Koalice pro Pardubice). V současné době už zmizely vestavěné příčky v ochozu společenské části i obložení topení či konstrukce připevněné na stropě.

Výsledkem rekonstrukce společenské části za 56 milionů korun bude nové využití takzvané kolonády pro návštěvníky kulturních akcí a větší uživatelský komfort v příjemném prostředí. Vymění se rovněž rozvody energií a zlepší technické, akustické i estetické parametry všech tří sálů pro kulturní produkce.

Zateplení celé budovy potrvá do srpna příštího roku, polovinu z 30 milionů korun nákladů hradí Evropská unie, zbytek Pardubický kraj. Na stavbu dohlíží také majitel autorských práv architekt Jan Třeštík, který ji v 80. letech vyprojektoval.

Budova dnešního Domu hudby byla od roku 1983 sídlem komunistů, svazáků a monopolní odborové organizace ROH. Na začátku 90. let přešla do majetku státu a místní představitelé nově zvolených samospráv podpořili její využití pro Konzervatoř Pardubice, Východočeský státní komorní orchestr, dnešní Komorní filharmonii Pardubice, a Základní uměleckou školu Havlíčkova.

Po vzniku krajů se budova stala majetkem pardubického hejtmanství, který ji v roce 2004 za 51 milionů korun opravil. Opravy zahrnovaly zejména změnu akustických poměrů ve velkém sále ve prospěch hudebních produkcí a také ojedinělou stavbu koncertních varhan. Na další potřebné úpravy však už tehdy nezbyly peníze.
Autor: ČTK, 21.08.19 21:15
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.