Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
GASK vypisuje novou soutěž na výstavbu kongresového centra


Kutná Hora - Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře vypisuje nové výběrové řízení na přestavbu bývalé konírny na kongresové centrum. Do prvního tendru se nikdo nepřihlásil, řekla dnes ČTK ředitelka galerie Jana Šorfová. V minulosti budova sloužila jako jízdárna pro rakouské oficíry, dnes v ní návštěvníci parkují. Podle Šorfové je přitom v areálu míst k parkování dostatek.


"Do prvního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. Bylo vypsáno znovu a doufejme, že se již podaří najít stavební firmu," uvedla Šorfová. Předpokládaná cena zakázky je 18 milionů korun bez DPH.

Bývalá konírna se má přeměnit na multifunkční sál, v němž budou pořádány kongresy a kulturní představení. Kapacita může být téměř 800 míst, z toho polovina by měla být k sezení.

Sál má být podle krajského radního pro kulturu Karla Horčičky (ČSSD) i pronajímán, takže bude představovat nový zdroj příjmů pro galerii. Šorfová už dříve poukázala na to, že v létě se při nepříznivém počasí budou moci dovnitř přesunout operní představení pořádaná pod širým nebem a nebude nutné je rušit.

Galerie Středočeského kraje sídlí v bývalé jezuitské koleji. Zaměřuje se na výtvarné umění 20. a 21. století. Vedle stálých sbírek organizuje řadu výstav a doprovodných programů.
Autor: ČTK, 18.07.19 22:00
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.