Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stát přispěje na stavbu lávky v opavských městských sadech


Opava - Stát přispěje na stavbu lávky přes řeku Opavu v opavských Městských sadech. Odblokuje tak projekt revitalizace Stříbrného jezera, který se právě na nedořešeném financování lávky v loňském roce zasekl. Stavba samotné lávky vyjde na 46,5 milionu korun. Stát opavské radnici proplatí 60 procent uznatelných nákladů. Novinářům to dnes řekla mluvčí města Lada Dobrovolná. O celém projektu bude ještě v koncem července jednat zastupitelstvo, které musí schválit nový balík smluv a posoudit aktuální rozpočet.


"Státní dotace je výsledkem intenzivního vyjednávání. Jsme rádi, že jsme s ministerstvem financí dospěli ke kompromisu. Projekt revitalizace by tak mohl začít příští rok," řekl náměstek primátora Michal Jedlička (KDU-ČSL).

Lávka má spojit oblast Stříbrného jezera s městskými sady. Ministerští úředníci nejprve vyhodnotili, že její stavba nesouvisí s revitalizací bývalého dobývacího prostoru. Zástupci města s tím nesouhlasili a nechtěli ji celou zaplatit. Pro projekt je ale podstatná. V jeden celek propojí dvě rekreační lokality města.

Náklady na celou revitalizaci bývalého sádrovcového lomu na okraji Opavy se aktuálně odhadují na 122 milionů korun. U vodní plochy má vzniknout například cyklostezka, brouzdaliště a atrakce pro děti. Počítá se se stavbou chodníků a zavedením veřejného osvětlení. Cílem projektu je také zlepšit dostupnost zatopeného sádrovcového lomu. Řešením je právě plánovaná lávka. Oblast Stříbrného jezera bude s městskými sady spojena nejen novou lávkou, pod frekventovanou ulicí Rolnická bude vybudován nový podchod.

Stříbrné jezero vzniklo na místě bývalého lomu, ve kterém se těžil sádrovec. Tento minerál se na Opavsku těží od roku 1849, v okolí Stříbrného jezera se těžil až do začátku 60. let minulého století. Poté byl důl zatopen vodou. Plocha jezera má 6,6 hektaru. Je dlouhé 600 a široké 200 metrů. Největší hloubka v jezeře je přibližně 15 metrů.
Autor: ČTK, 18.07.19 20:00
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.