Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nový Jičín renovuje radnici, která je kulturní památkou


Nový Jičín - Novojičínská radnice, která je kulturní památkou, se renovuje. Na renesanční budově ze 16. století až do konce září odborníci restaurují kamenné prvky. Novináře o tom dnes informovala mluvčí radnice Marie Machková.


"Venkovní i vnitřní kamenné části se čistí, konzervují, odlomené díly se slepují, spáry a drobné defekty se vyplňují náhradním materiálem. Cena za provedené práce byla vyčíslena na téměř 1,2 milionu korun, přičemž 845.000 korun bude uhrazeno z dotace ministerstva kultury," uvedla mluvčí.

Venkovní kamenné části budovy a ochoz radniční věže už byly očištěny. Aktuálně se budou opravovat defekty. "Uvnitř radnice se bude restaurovat podlaha ve vestibulu, schodiště od prvního do třetího nadzemního podlaží, parapety oken, obklady, pilíře a portály," upřesnil Lumír Balaryn z organizačního odboru.

Machková připomněla, že některé opravované kamenné prvky jsou ještě původní. Většina však pochází z 20. století, protože budova byla v roce 1930 výrazně přestavěna. "Nejcennějším artefaktem, který bude restaurován, je kamenný erb města z roku 1613. Je zasazený ve zdi u centrálního schodiště," doplnila mluvčí.
Autor: ČTK, 17.07.19 10:05
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.