Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Moravská Třebová zahajuje opravu rozhledny Pastýřka

Moravská Třebová - Příští týden začnou opravy rozhledny Pastýřka u Moravské Třebové na Svitavsku, stará je deset let. Radnice ji v únoru zavřela kvůli špatné statice. Znovuotevření město plánuje 1. září. ČTK to řekl mluvčí města Václav Dokoupil.

Při pravidelné kontrole odborníci v zimě zjistili zhoršený stav dřevěného sloupu, který napadla dřevokazná houba. Město se proto rozhodlo rozhlednu zavřít a neriskovat případnou nehodu. Poškozený sloup odborná firma vymění za ocelový.

"Docílíme požadované bezpečnosti a pokud možno i původního vzhledu rozhledny. Samotná montáž ocelového sloupu je složitý úkon, aby nedošlo při odstranění původního dřevěného prvku k deformacím konstrukce," řekl Dokoupil.

Město předpokládá, že rozhlednu otevře 1. září, případně už v srpnu. Náklady na opravy by neměly přesáhnout 150.000 korun. Radnice Pastýřku otevřela v roce 2009. Turisté ji najdou v lokalitě na Pastvisku ve výšce 516 metrů na mořem. Z výšky 27 metrů nabízí lidem výhled na Orlické hory, Bukovou horu, Jeseníky, masiv Králického Sněžníku a Zábřežskou vrchovinu.

Rozhlednu tvoří dřevěná věž a ocelové vřetenové schodiště. Stavba má železobetonové základy a navrhl ji rodák z Moravské Třebové Jan Škoda. Na místě původně stála rozhledna, která nesla jméno knížete Jana Lichtenštejna.
Autor: ČTK, 17.07.19 09:15
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.