Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Šlapanicích bude nová knihovna u Riegrovy ulice


Šlapanice - Ve Šlapanicích na Brněnsku chystají stavbu knihovny a bistra v místě historické šatlavy v parku u Riegrovy ulice. Jde o součást kompletní revitalizace parku, která začala už loni. Nyní město hledá firmu, která knihovnu postaví a zároveň udělá další úpravy a opravy včetně hudebního altánu. Soutěžní cena je 41 milionů korun. Podle mluvčího radnice Jakuba Mikšovského by chtělo město zahájit rok a půl trvající stavbu letos na podzim, pokud se podaří vybrat stavební firmu, řekl ČTK.


"Nyní je knihovna na Masarykově náměstí naproti úřadu a prostory už nejsou vyhovující. Nejdříve je potřeba zbourat současné bistro a toalety," řekl Mikšovský. Veřejné záchody budou i v nové budově. Stavba by měla trvat rok a půl.

V plánu je i rekonstrukce hudebního altánu, oprava památníku obětem války, přeložení sítí a nové veřejné osvětlení. Podél Riegrovy ulice bude vysazena nová alej.

Park v Riegrově ulici patří k nejvyhledávanějším odpočinkovým místům ve městě a už loni se zde ubouraly amfiteátrové stupně a byly upravené tak, aby nabízely posezení. Amfiteátr stále může sloužit kulturním akcím, k sezení je možné využít i obnovené trávníky.
Autor: ČTK, 16.07.19 16:55
Návštěvnost: 5 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.