Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Londýnský starosta zabránil stavbě mrakodrapu Tulipán


Londýn - Londýnský starosta Sadiq Khan dnes zabránil vydání povolení ke stavbě mrakodrapu, který se měl stát druhou nejvyšší budovou v britské metropoli. S odvoláním na jeho mluvčího o tom informovala agentura Reuters. Projekt budovy s vyhlídkovou plošinou, které se přezdívalo Tulipán, by podle Khana měla pro veřejnost jen malý přínos a narušila by panorama města.


"Starosta má řadu vážných námitek k této žádosti a poté, co ji dopodrobna prostudoval, odmítl vydat povolení k projektu, který by podle něj měl pro veřejnost jen velmi omezený přínos," uvedl mluvčí londýnského starosty. Podle něj Khan navíc nepovažuje architektonický návrh za dostatečně kvalitní pro tak významné místo v centru města a rovněž si myslí, že by mrakodrap poškodil panorama Londýna a zamezil výhledům na nedaleký královský palác Tower.

Mrakodrap, který navrhlo studio známého architekta Normana Fostera, měl být druhou nejvyšší budovou v západní Evropě. Vyšším by po dokončení byla jen nedaleká věžová stavba známá jako Shard. Stavba Tulipánu měla začít již příští rok a dokončena měla být v roce 2025.

Developer, který chtěl Tulipán v Londýně postavit, již vyjádřil zklamání ze starostova rozhodnutí. Jak dál s projektem naloží, ale odmítl sdělit. Radost z toho, že mrakodrap nedostal stavební povolení, vyjádřila naopak skupina Historická Anglie (HE), která projekt dlouhodobě kritizovala. V prohlášení uvedla, že Tulipán by byla v podstatě "vysokou výtahovou šachtou s boulí na vrcholu".
Autor: ČTK, 16.07.19 16:35
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.