Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lidé mohou do 16. září hlasovat o vítězi ceny Památky děkují


Praha - Lidé mohou ode dneška hlasovat o vítězi zvláštního ocenění Památky děkují, které je součástí každoročního klání o Cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost). Na výběr mají z 24 nominovaných, kterým se v památkové péči podařilo za loňský rok něco objevit, opravit či zachránit. Hlasuje se na webu NPÚ do 16. září. ČTK to sdělila mluvčí ústavu Jana Hartmanová.


Veřejnost může hlasovat napříč čtyřmi kategoriemi "obnova památky, restaurování", "objev, nález roku", "prezentace hodnot" a "záchrana památky". Každého z navržených kandidátů charakterizuje text doplněný fotografiemi.

Cena Památky děkují je součástí každoroční soutěže o Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro. "Cenu Patrimonium pro futuro vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili," uvedla mluvčí. Odborná porota určuje vítěze každé ze čtyř kategorií, veřejnost vybírá jednoho vítěze napříč všemi kategoriemi.

Vítěz Památky děkují bude spolu s vítězi Patrimonium pro futuro vyhlášen na slavnostním předávání cen 2. října na zámku Lemberk na Liberecku. Loni se stal vítězem veřejnosti Pavel David za záchranu renesanční tvrze Kobylků z Kobylího v Podolí.
Autor: ČTK, 16.07.19 08:45
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.