Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha získá zbylé pozemky na Vidouli pro volnočasový areál

Praha - Hlavní město uzavře dohodu s firmou B+3 Real, na základě které získá zbylé pozemky na vrchu Vidoule v Praze 5 výměnou za parcely ve Stodůlkách, na Střížkově a ve Vysočanech. Rozhodni o tom dnes radní. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) město transakcí získá doplatek 105 milionů korun. V minulosti magistrát velkou část pozemků na kopci koupil, v budoucnu tam má vzniknout volnočasový areál.

Stolová hora Vidoule je dominantou přírodního parku Košíře-Motol, který je mezi Košíři a Butovicemi. Podle Chabra je transakce pro město z hlediska ceny a podmínek směny výhodná. Uvedl, že společnost od magistrátu získá parcely, které jsou již obklopeny jejími pozemky a pro město tak nejsou příliš využitelné. Naopak městu se podaří scelit území na stolové hoře, na kterých chce Praha 5 vytvořit areál, kde by mohl být například běžecký a bruslařský okruh, louky pro pouštění draků či přírodní sportoviště.

"Zároveň tím ukončujeme vleklý soudní spor," dodal radní. Ten se podle důvodové zprávy schváleného usnesení týká pozemků ve Vysočanech, ohledně kterých se město soudí s firmou Citronelle. Po té chce uhradit dluh více než pět milionů korun za neoprávněné využívání parcel. Na základě schválené dohody B+3 Real tento dluh převezme a uhradí.

Magistrát v minulosti v několika vlnách odkoupil ostatní pozemky na Vidouli. Naposledy letos v březnu zastupitelé odhlasovali odkup za 56,4 milionu korun, loni město koupilo část parcel za 23 milionů a rok předtím za asi 115,5 milionu korun.

Podle studie, kterou si nechala zpracovat Praha 5, mají v přírodní památce, kde v minulosti developerské firmy usilovaly o zástavbu, kromě venkovních sportovišť vzniknout nové cesty a mobiliář. V plánuje je výsadba zeleně a využití se mají dočkat staré protiletecké bunkry, které se na kopci nacházejí. Chabr dříve uvedl, že město ještě bude jednat s radnicí Prahy 5 o tom, které pozemky jí magistrát předá do správy a které si ponechá.
Autor: ČTK, 15.07.19 17:55
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.