Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chrudim může postavit skatepark, chráněný křeček v lokalitě není


Chrudim - Město Chrudim může v budoucnu postavit u levého břehu Chrudimky skatepark. Informace o tom, že v místě žije chráněný křeček polní, se nepotvrdily. Průzkum jeho výskytu trval od jara do léta, řekl ČTK starosta František Pilný (ANO). Skatepark má stát u cyklostezky mezi levým břehem Chrudimky a okružní křižovatkou u Teska.


V lokalitě bylo sedm zemních nor, ale nejspíš už nebyly obydlené. Odborníci kolem rozmístili pasti, které uloví zvíře a neublíží mu. Kolem rozsypaly také takzvaná písková lože, která zachycují zvířecí stopy.

Křeček se za několik měsíců neobjevil, odborníci chytili pouze jednoho ježka východního. Kdyby křeček v lokalitě žil, mělo město povinnost ho odchytit a přestěhovat na jiné vhodné místo.

Skatepark bude v záplavovém území, proto Chrudim musela získat povolení odboru životního prostředí a Povodí Labe. Sportoviště bude mít rozlohu 1500 metrů čtverečních. Rampy a pojezdné plochy budou betonové. Překážky budou propojené do sekcí. Jejich obtížnost bude stupňována.

Nové sportoviště nahradí starší skatepark, který je u zimního stadionu vedle letní plovárny. Na uvolněném místě město z části postaví komunikaci, z části parkoviště.
Autor: ČTK, 12.07.19 13:55
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.