Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sýkorova piazetta je hotová
Pozvánka na slavnostní otevření
Úprava piazzetty Vrchlického divadla v Lounech je u konce. Prostranství má podobu černobílé geometrické kompozice, kterou na přelomu let 1962 a 1963 vytvořil ve světě uznávaný malíř a lounský rodák Zdeněk Sýkora na plechovou divadelní oponu. K divadlu se motiv symbolicky vrací po více než patnácti letech, kdy opona nenávratně zmizela, a rok před stým výročím Sýkorova narození.
„Když stavěli Eiffelovu věž, zdaleka ne všichni byli nadšení. A dnes je to symbol Paříže. Věříme, že i Sýkorova piazzetta se stane symbolem města Louny a bude po chrámu sv. Mikuláše další dominantou a oblíbeným cílem návštěvníků,“ uvedla předsedkyně Spolku Sýkora 2020 Jolana Planičková.
Na realizaci Sýkorovy piazzetty přispěly desítky dárců v rámci veřejné finanční sbírky, kterou Spolek Sýkora uspořádal. Vynesla 1 674 550 korun. Celý výtěžek byl předán Městu Louny.
Nejvyšší částku – 850 tisíc korun – darovala Sýkorova manželka, paní Lenka. 150 tisíc korun poslala Nadace Charty 77 a pražská Galerie Zdeněk Sklenář piazzettu podpořila 33 333 korunami.
Město Louny připravuje slavnostní otevření piazzetty, které se uskuteční 15. července 2019 od 17.00 hodin.
činnost spolku tímto nekončí. „Chceme nadále propagovat Sýkorovo dílo a vrátíme se také k pořádání festivalu Kouzlo světla, který představuje audiovizuální umění,“ uvedla Jolana Planičková. Třetí ročník festivalu se uskuteční 20. září 2019.

Více informací >
Zdroj: Spolek Sýkora 2020
Vložil: Tisková zpráva, 10.07.19 16:30
Návštěvnost: 9 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.