Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kutná Hora vyhlásí výběrové řízení na městského architekta


Kutná Hora - Kutná Hora zřídí funkci městského architekta, jehož úkolem bude dohlížet na urbanistický rozvoj města. Radní schválili vypsání výběrového řízení, s nástupem nového pracovníka se počítá od ledna příštího roku, řekl dnes novinářům starosta Josef Viktora (ANO).


Připomněl, že Kutná Hora je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Městský architekt by měl posuzovat jakýkoli zásah do historické zástavby a dolaďovat i nové projekty. "Je například potřeba udělat terénní úpravy v okolí sportovní haly," připomněl Viktora.

Architekt by měl pracovat jeden den v týdnu a bude k dispozici i pro veřejnost. "Myslím si, že pozice městského architekta do Kutné Hory patří," řekl místostarosta Vít Šnajdr (Piráti). Předpokládá, že zájem o nové místo bude velký, protože Kutná Hora je historickou perlou.

Viktora poukázal na to, že funkci městského architekta zřídila i jiná města a mají s tím dobré zkušenosti. "Měli jsme to i jako prioritu v programovém prohlášení," dodal.

Ve středních Čechách mají městského architekta například v Kolíně, Berouně, Benešově, Mělníku, Kladně nebo Příbrami.
Autor: ČTK, 11.07.19 16:40
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.