Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zámecký hotel na Sychrově se zřejmě změní v domov pro seniory


Sychrov - Bývalý zámecký hotel Sychrov na okraji Českého ráje se zřejmě ještě letos změní na domov pro seniory s kapacitou 72 lůžek. Společnost Regal estate ze skupiny SYNER Group (dříve S group) areál prodala společnosti DS Sychrov. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí Syneru Ondřej Paclt. Cenu transakce obě strany nezveřejnily.


Koupi areálu letos zvažoval i Liberecký kraj, také ho chtěl přestavět na domov pro seniory. Na základě znaleckého posudku nabídl zhruba 40 až 45 milionů korun, za takovou cenu ho ale firma Regal estate prodat odmítla.

Společnost DS Sychrov vznikla letos v květnu, z poloviny ji vlastní akciová společnost E9. Firmu DS Sychrov vede Jiří Dušek, který vybudoval síť domovů pod obchodní značkou Anavita. "Domov pro seniory Sychrov představuje koncept kvalitního bydlení, spolu se sociální a zdravotní péčí v nádherné lokalitě v bezprostřední blízkosti zámku Sychrov," uvedl v tiskové zprávě Dušek. Podle něj se síť domovů Anavita specializuje na klienty, kteří kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu potřebují nepřetržitou péči, jde především o lidi trpící demencí.

Čtyřhvězdičkový zámecký hotel Sychrov s 86 lůžky se otevřel v dubnu 2007. Moderní areál je na místě bývalé jízdárny Rohanů v sousedství zámku Sychrov. Stavba, která architektonicky se zámkem ladí, přišla na více než 152 milionů korun, z toho 64 miliony korun přispěl evropský program na podporu služeb cestovního ruchu. Hotel má 30 pokojů a tři apartmá. Součástí je kongresový sál a wellness.

Hotel léta provozoval řetězec EuroAgentur Hotels & Travel, od loňského podzimu je ale zavřený. Změnu využití areálu na domov pro seniory by chtěl nový majitel dokončit do podzimu. "První jeho obyvatelé by se mohli nastěhovat ještě před Vánoci," dodal Paclt. Nový majitel už zprovoznil web s informacemi pro případné klienty.

Lůžek pro seniory je v Libereckém kraji nedostatek. Podle statistik jich je téměř 1600, z toho více než tisíc pro seniory a 650 v domovech se zvláštním režimem. V kapacitě zařízení Liberecký kraj za ostatními zaostává, na jedno lůžko v domovech pro seniory a v domovech se zvláštním režimem připadá 259 obyvatel. "Třeba v Pardubickém kraji je to 161 obyvatel na lůžko, v Královéhradeckém kraji 177," uvedl již dříve náměstek libereckého hejtmana Pavel Svoboda (ČSSD).
Autor: ČTK, 08.07.19 18:45
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.