Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tišnov připravuje zadání soutěže na proměnu náměstí Míru

Tišnov - Vedení Tišnova na Brněnsku připravuje zadání pro architektonickou soutěž, z níž má vzejít vítězný návrh na budoucí podobu náměstí Míru. Vypíše ji v září. Cílem je vytvořit z velké plochy v centru města místo příjemné pro setkávání lidí, případně i pro menší kulturní akce, které bude poskytovat v parných dnech dostatek stínu a doprava zde nebude tolik rušivým prvkem jako dosud, řekl ČTK místostarosta Karel Souček (ODS). Pokud příprava půjde dobře, mohlo by se stavět v roce 2022.

"Dopravu chceme na náměstí zklidnit a nově se vyřeší parkování. Zachovaná zůstane památkově chráněná kašna a vzhledem ke klimatickým změnám chceme na náměstí i stromy a dostatek zeleně, aby na něm bylo příjemně. Jednou z idejí je umístit na náměstí i malý amfiteátr, kde by se mohly konat menší kulturní akce," řekl Souček.

Návrhy architektonických kanceláří vyhodnotí komise složená z odborníků a zástupců města v první polovině příštího roku. "Poté bude zhruba rok a půl trvat projektová příprava," uvedl Souček.

Proměna náměstí v příjemnější prostor pro občany desetitisícového města byla jedním z cílů současného starosty Jiřího Dospíšila (MOST), když se jím stal poprvé před pěti lety. Na svažujícím se náměstí je novorenesanční budova radnice, blízko ní gotický kostel svatého Václava. Stojí na něm také téměř 100 let stará funkcionalistická budova sloužící dnes Komerční bance, z předválečné doby je i budova pošty.
Autor: ČTK, 07.07.19 09:10
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.